Dočkali jsme se. Nový Volkswagen Tiguan 2016 dorazil na český trh. Velký zájem vzbudil již při oficiálním představení ve Frankfurtu a podle dosavadních očekávání by se měl i dobře prodávat. Začal se vyrábět teprve před několika týdny.

Ceny a motorizace nového VW Tiguan 2016

Pro zájemce je v tuto chvíli možnost vybrat a objednat Tiguana ve dvou variantách. Obě mají dvoulitrové motory, první z nich je zážehový s výkonem 132 kW a druhý vznětový s výkonem 110 kW.

Benzinovou variantu je 2.0 TSI se sedmistupňovou DSG. Cena za tuto variantu je stanovena na 838 900,- Kč.

Turbodieselová varianta s šestistupňovou manuální převodovkou nás vyjde na 735 900,- Kč. Pokud by vám to nestačilo, tak za dalších 127 000,- si můžete nechat tuto variantu vylepšit na sedmistupňovou dvouspojkovou variantu s pohonem všech kol.

Pokud jste čekali něco jiného, tak se nemusíte bát, během dalších týdnů se dočkáme výrazného rozšíření motorizací, včetně levnější základní verze.

Pneumatiky.cz Levné pneu
Levné pneu zdarma do 24h. 98% zákazníků nás doporučuje svým známým.

Výbava nového Tiguanu

V tuto chvíli jsou k dispozici dvě varianty výbavy. Základní Comfortline a příplatková Highline. V plánu je samozřejmě i Trendline, která se následně stane základní výbavou místo Comfortline.

Z aktuální výbavy Comfortline můžeme zmínit například asistenta pro jízdu v pruzích, přední i zadní parkovací senzory, tempomat, dešťový senzor, kožený multifunkční volant, přisvěcovací mlhovky, sedm airbagů, 17‘ kola a mnoho dalších pomocníků na cesty.

Verze Higline je za příplatek 92 000,- Kč a je navíc rozšířená o dvanáctipalcový displej, adaptivní tempomat, diodové světlomety nebo odemykání bez klíče.

Prvních VW Tiguanů bychom se měli dočkat na českých silnicích ve druhém čtvrtletí 2016.

Alu kola – kola dělají auto
Kola delaji auto a Pneumatiky.cz nabízí levná kvalitní alu kola.

 

Zdroj: VW