Platí tady „padesátka“, nebo je úsek mimo obec? Podobnou otázku si čas od času položí každý řidič. České silnice jsou posety množstvím značek a není snadné je všechny registrovat. A když jedete bez spolujezdce, který by vám informaci o maximální povolené rychlosti poskytl, musíte se spolehnout na intuici… Anebo na nejmodernější technologie v podobě asistentů pro rozpoznávání dopravního značení. Ve vozech Volkswagen samozřejmě nechybí, a nutno podotknout, že funguje velmi dobře. Zařízení informuje o dopravních nejdůležitějších zákazových a příkazových značkách v reálném čase.

Zatímco řidič či spolujezdec nemusí dopravní značení zaznamenat, asistent sleduje dopravní značení neustále a většinou se nemýlí. Systém využívá kameru, pomocí které zaznamenává důležité značky a dle stupně výbavy je zobrazuje řidiči na multifunkčním ukazateli, displeji multimediálního systému či na head-up displeji.

Asistent pro vozy VW zobrazuje omezení rychlosti, zákazy předjíždění, ale také konce obcí a doplňkové dopravní značení. V případě zákazových a příkazových značek samozřejmě informuje také o ukončení platnosti. Systém byl navržen tak, aby řidič dostával co nejpřesnější informace. Palubní počítač využívá při porovnávání dat několik zdrojů – informace získané kamerou, informace z navigace a aktuální data vozu. Kromě toho, že asistent dokáže rozpoznat většinu znečištěných či poškozených značek, poskytuje řidiči zpětnou vazbu o srozumitelnosti, relevanci a aktuální platnosti značení.

Asistent si ví rady také za deštivého počasí, a to díky propojení se senzorem deště. Automaticky zobrazuje svislé dopravní značení platné za deště jen na základě toho, že množství srážek dopadajících na čelní sklo překročilo stanovenou hranici.

Komerční sdělení