Pravděpodobně jednou z prvních věcí, na kterou se při pohledu na automobil zaměříte, jsou kola. Stejně jak se říká, že šaty dělají člověka, tak platí podobné pravidlo u vozidel, ovšem nikoliv se šaty, ale s koly. Za posledních několik let se do popředí úspěšně prodrala alu kola, která dávno nepředstavují pouze přepych, ale přináší i spoustu užitečných vlastností. V následujících řádcích vám je rozvedeme blíže.

Během horkých letních dnů chladí brzdy

Ještě několik týdnů si počkáte, než přezujete zimní pneumatiky na letní, nicméně vyplatí se už nyní poohlížet se po hliníkových kolech, respektive alu kolech. Jakmile nastanou úmorná vedra, váš automobil vám za hliníková kola určitě poděkuje, protože disponují většími otvory, jež zajišťují lepší průchodnost vzduchu. Právě tento systém chladí brzdy. V neposlední řadě s hliníkovými koly získá váš automobil perfektní jízdní vlastnosti. Hliníková kola jsou vhodná i na zimu, protože jsou pevnější, a tím pádem nehrozí jejich poškození jako u plechových kol, například při najetí do díry schované pod sněhem.

Sice jako sváteční řidič výše uvedené příliš neoceníte, ale pokud jezdíte opravdu často, investice do hliníkových kol se vám vskutku vyplatí.

Bezstarostná jízda s menší spotřebou paliva

V předchozích řádcích jsme naznačili, že hliníkové disky mohou zlepšit jízdní vlastnosti vozidla. Věděli jste, že se správnými alu koly dokážete zvýšit i výkon vozidla a zároveň snížit spotřebu paliva? Své o tom vědí zejména majitelé sportovních automobilů, protože s hliníkovými koly je možné mnohem lépe „řezat“ zatáčky. Po nasazení elektronů také zpozorujete, že spotřeba paliva se trochu snížila, což je další pozitivum a důvod, proč si hliníková kola pořídit. Hliníková kola se dále vyznačují nízkou hmotností, což přispívá k lepšímu brzdění a akceleraci.

Zmizí všechny nežádoucí zvuky

Pokud jezdíte s plechovými koly, zřejmě jste občas slyšeli nějaké různé klepání, ale nemusíte jezdit hned do servisu. Většinou za těmito nežádoucími zvuky stojí právě plechové disky, stačí je vyměnit za hliníkové a všechno klepání zmizí. Zbavíte se také vibrací volantu při rychlé jízdě. Proč si tedy nedopřát příjemnou a ničím nerušenou jízdu po dálnici?

Vzhled jako přidaná hodnota

Ještě vás nadchne design. Jestli přemýšlíte, jak vylepšit vzhled vašeho čtyřkolového mazlíčka, stačí vyměnit plechová kola za ta hliníková. Působí vskutku elegantně, jsou stylová a bez velkých výdajů promění váš automobil v luxusní žihadlo. Vybrat si můžete z pestré škály designů, a to jak na menší automobil, tak i na SUV. V podstatě nezáleží na tom, jaké vozidlo máte, protože na všechna současný trh nabízí alu kola.

Volkswagen s hliníkovými disky oslní každého

Jakmile se podíváte na české silnice, nejčastěji na nich uvidíte automobily značek Škoda Auto a Volkswagen. Právě na modelech německé automobilky se hliníkové disky VW perfektně vyjímají. Jestliže nevíte, jaké přesně disky na váš model zvolit, podívejte se do obchodu alukola-obchod.cz, kde máte k dispozici konfigurátor. V něm zadáte značku, konkrétní model, ročník a velikost, a potom se vám zobrazí všechna kompatibilní alu kola. Seženete hliníkové verze jak na Arteon, Bora, Golf IV, tak i Touran, Touareg, Tiguan, Jetta či Polo. Všechny nabízené elektrony si navíc můžete zobrazit jak podle oblíbenosti, tak i podle ceny od nejlevnějšího. Záleží pouze na vás, jaký parametr je pro vás rozhodující, zda cena či vzhled.

V nabídce zmíněného internetového obchodu jsou vedle alu kol také pneumatiky a celá řada příslušenství. Jestliže si nevíte rady s výběrem, máte k dispozici online poradnu, přičemž vám s výběrem pomůže proškolený personál.

Komerční sdělení