Každý řidič potřebuje čas od času převézt větší náklad, který se bohužel do jeho auta běžným způsobem nevejde. Většinou se nabízí několik možností jak to vyřešit. Můžeme si půjčit větší auto, nechat převoz na externí firmě, poprosit známého apod.

Pokud se to ale opakuje častěji, tak se jasně nabízí pořídit si na svůj vůz tažné zařízení. V dnešní době není problém si koupit tažná zařízení na vozy Volkswagen, která jsou vždy upravena pro konkrétní model.

Pořízení tažného zařízení berte jako jednorázovou investici, která se vám určitě vyplatí, i kdybyste ho využili jen občas. Má totiž všestranné využití. Pokud se například stěhujete, potřebujete domů přivézt nový nábytek, spotřebič, koberec apod., tak můžete na tažné zařízení jednoduše přidělat přívěs, který je možný si za pár stovek půjčit na celý den.

Další příklad využití tažného zařízení je spojen hlavně s letní dovolenou. Na toto zařízení je možné zapřáhnout celý karavan, který je opět možný za slušnou cenu půjčit nebo rovnou koupit.

Pravděpodobně nejčastějším využitím je přeprava jízdních kol. Stačí si pořídit nosiče kol na tažné zařízení, který se pak jen jednoduše přidělá. Tažné zařízení tedy můžeme brát jako základ pro nosiče kol. Tato varianta přepravy kol je brána jako ta nejideálnější. Oproti přepravě na střešních nosičích je s koly pohodlnější manipulace a také jsou umístěny za vozem a ne na jeho střeše, což tolik neovlivňuje jízdní vlastnosti auta. Pokud máte nosič i s koly nasazený a potřebujete do kufru, tak stačí pouze nosič šikovně odklopit.

Při výběru nosiče počítejte, že cena odpovídá jejich kvalitě a hlavně bezpečnosti. Doporučujeme se tedy vyhnout těm nejlevnějším a zaměřit se na kvalitní nosiče od spolehlivých firem. Počítejte při výběru také s tím, že pokud si pořídíte kvalitní nosič, tak vám může vydržet dlouhá léta a hlavně se můžete vyvarovat nebezpečným situacím, které mohou s těmi méně kvalitními nastat. Záleží především na kvalitě zpracování, materiálů a systému přichycení.

Komerční sdělení