Na letošním šanghajském autosalonu představila Škoda koncept Vision E, který je plně elektrizovaný a který by měl jít v poupravené podobě již za 3 roky do prodeje. V rámci koncernu představil jeho zdánlivě podobné dvojče i Volkswagen.

Jedná se o VW I.D. Crozz, který je stejně jako Vision E laděn do sportovních křivek a velikostí se může zařadit do kategorie sportovního SUV-kupé. Koncept Volkswagenu je však o něco menší, ale zároveň o 18 mm vyšší.

Oba modely využívají stejnou techniku, tedy modulární platformu MEB, která je speciálně navržena pro auta s elektrickým pohonem. Rovněž mají vozy podobnou dojezdovou vzdálenost na jedno nabití, která je kolem 500 km. Koncept má pohon všech kol, což zajišťují dva elektromotory a díky kterým by měl vůz jet rychlostí až 180 kilometrů za hodinu.

Jak Crozz, tak i Vision E by měly jít v pozměněné formě do sériové výroby již v roce 2020. Volkswagen již dříve ohlásil svůj plán vyrábět do roku 2025 kolem milionu elektrizovaných aut ročně a toto je jeho další krok ke svému cíli.

Foto: VW