Dnes odstartoval již 84. ročník tolik proslulého ženevského autosalonu. Začíná se již tradičně dvěma novinářskými dny a následně bude autosalon přístupný pro širokou veřejnost. Tuto akci si nemůže dovolit vynechat žádná významná automobilka. Volkswagen zde představí hned 3 své novinky. O dvou jsme již psali, konkrétně se jedná o facelift VW Scirocco a VW Polo. Třetí novinkou je koncept SUV – Volkswagen T-ROC (2014).

Jedná se o studii lehce terénního vozu, který technologicky vychází z Golfu. Model T-Roc je patřičně pyšný i na zpracování své střechy. Prostřední část se dělí na dva bloky, které jsou odnímatelné a je možné je vložit do zavazadlového prostoru. Interiér působí také velmi moderně, hlavním prvkem je dotykový displej, který umožňuje velké množství využití a navíc je také odnímatelný.

Co se týče technologie, tak je použit motor 2.0 TDI, který dosahuje výkonu 135 kW. Z Golfu je také převzata dvouspojková převodovka DSG. T-ROC tak dokáže zrychlit z 0 – 100 km/h za 6,9 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 210 km/h. Průměrná spotřeba je udávána na hodnotě 4,9 litrů/100 kilometrů. Samozřejmostí je náhon na všechna čtyři kola.

Nejen výkonnostně, ale i velikostně se koncept T-Rock přibližuje Golfu VII (sedmé generace). Délka vozu dosahuje 4179 mm, šířka 1831 a výška 1501 mm.

Nejlevnější povinné ručení

 

Zdroj: VW