Volkswagen si pro letošní domácí autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem připravil další lahůdku. Jedná se o druhou verzi elektrického konceptu Volkswagen I.D. Crozz a zároveň jde tak o evropskou premiéru tohoto vozu.

První verze tohoto lehce futuristického vozu byla představena v květnu na šanghajském autosalonu. V rámci koncernu ukázala i Škoda svůj koncept Vision E, který je v mnoha ohledech podobný.

V porovnání se šanghajským konceptem nedošlo k žádným zásadním změnám, ale i tak to vypadá, že se nejedná o upravený model z května, ale zcela nový. K úpravám došlo například na předních světlometech, konkrétně jinak upravené linky z LED diod.

Pod kapotou se koncept nijak nezměnil. Stejně jako v Šanghaji, tak i ve Frankfurtu má vůz výkon 302 koní (225 kW), dojezd na jedno nabití okolo 500 km a maximální rychlost 180 km/hod.

Zajímavostí jsou posuvné zadní dveře, které ale dle našich odhadů zůstanou použity pouze u konceptu. Přeci jen v případě konceptů je podobné zpracování dveří běžné, přitahují pozornost na autosalonech i v médiích, ale většina z nich následně není v sériové výrobě použita. Zvlášť, když vezmeme v potaz, že sériová výroba tohoto modelu má být zahájena už v roce 2020.

VW I.D. Crozz

Vypadá to, že Volkswagen to myslí s elektromobilitou opravdu vážně a drží se svého ambiciózního plánu v letech 2020 – 2025 začít prodávat kolem 23 modelů poháněných plně elektřinou. A zároveň tak do roku 2025 vyrábět milion elektrovozů ročně.

Foto: VW