Po dlouhém čekání byl oficiálně představen design nové generace Passatu. Pro mnohé to již nebylo takové překvapení, protože během dokončování byly nejprve pořízeny špionážní fotky a ke konci června dokonce unikla oficiální dokumentace technických parametrů. Není úplným překvapením, že k obojímu došlo v Číně.

Z dokumentace například víme, že středový dotykový palubní systém nám umožní plně obsluhovat náš mobilní telefon. Díky jeho propojení půjde navíc vytvořit internetový hotspot, takže vaši pasažéři si budou moci zkrátit dlouhou cestu využíváním internetu. S tím počítá i samotný Volkswagen a připravuje mnoho rozšiřujících aplikací, především ke komunikaci nebo k zábavě. Prostor dostanou i nezávislí vývojáři.

Z další technické výbavy můžeme zmínit například pomocníka při hlídání mrtvého úhlu, parkovacího asistenta, diodové osvětlení vozu atd. Z toho zajímavějšího můžeme zmínit například dvanáctipalcový digitální displej, který bude umístěn v palubní desce místo klasické přístrojové desky. V přípatkové verzi bude také například unikátní parkovací asistent pro couvání s přívěsem (Trailer Assist) a senzor na rozpoznání chodců.

Co se týče designu, tak to můžeme označit jako evoluci sedmé generace. Logicky není v ničím zájmu, ale došlo k nějakým opravdu výrazným změnám. Na oficiálních skicách měl Passat ostřejší rysy a celkově sportovnější nádech, ale nepočítalo se, že by se tento návrh použil i pro finální verzi.

Volkswagen Passat (2015) výbavy:

– Trendline
– Comfotline
– Highline

Volkswagen Passat (2015) motorizace:

Benzinové motory:
– 1.4 TSI (92 kW)
– 1.4 TSI ACT (110 kW)
– 1.8 TSI (132 kW)
– 2.0 TSI (162 kW)
– 2.0 TSI (206 kW)

Dieslové motory:
– 1.6 TDI (88 kW)
– 2.0 TDI (110 kW)
– 2.0 TDI (140 kW)
– 2.0 TDI (176 kW)

K oficiálnímu představení na autosalonu dojde již v září, konkrétně v Paříži. Prodávat by se měl začít již v listopadu. Cena za základní model by se měla pohybovat kolem 700 000,- Kč.

Zdroj: VW