Někdy může být obtížné najít správné turbodmychadlo pro váš motor. Při výběru je důležité zohlednit různé faktory, jako jsou metriky a správné výpočty ladění, abyste našli nejlepší turbodmychadlo pro váš vůz. S dostatečnými informacemi však může úplně každý najít vhodné turbodmychadlo, které optimalizuje výkon jejich automobilu.

Výhody turbodmychadla

Většina vozidel na silnicích dnes používá turbodmychadlo. Zvýšení výkonu vozidla není jedinou výhodou, kterou si užijete při instalaci turbodmychadla. Turbo také pomáhá zlepšit spotřebu paliva. Chcete-li vylepšit motor a získat tyto a další výhody, je důležité vybrat správné turbodmychadlo.

Co je vlastně turbodmychadlo?

Motor vozidla je zodpovědný za vytváření energie, která se tvoří ve válcích. Do těchto válců vstupuje vzduch, který se smísí s palivem a vytvoří se malá exploze energie, která pohybuje písty. Turbodmychadlo je zodpovědné za stlačení více vzduchu do válců motoru a efektivně generuje více energie. Je zásadní vybrat správné turbodmychadlo, jinak váš automobil nemusí fungovat optimálně.

Zvýšení přívodu vzduchu zlepšuje výkon motoru a také spotřebu paliva, protože stlačený vzduch generuje zvýšený mechanický tlak. To zvyšuje účinnost vašeho motoru, protože spalovací proces je zesílen kompresí vzduchu turbodmychadlem. Menší turbodmychadla také zvyšují výkon a snižují hmotnost, což vede ke zlepšení spotřeby paliva. Skvělou volbou, která poskytuje dostatek výkonu, je dvojité turbodmychadlo.

Jak vybrat správné turbodmychadlo

Při výběru správného turbodmychadla je důležité posoudit požadovaný rozsah výkonu. Je třeba zvážit schopnosti vašeho vozidla, abyste zvolili takové turbo, které bude dobře fungovat. Při rozhodování o tom, které turbodmychadlo koupit, je třeba zvážit několik faktorů, abyste zjistili vhodnou úroveň výkonu, kterou chcete dosáhnout:

  • Pro jaký účel své vozidlo hlavně používáte?
  • Co všechno motor vašeho automobilu zvládne?
  • Jaké trakce může vaše vozidlo dosáhnout?

Tyto proměnné ovlivní typ turbodmychadla, který bude pro váš vůz nejvýhodnější. Různá turbodmychadla jsou navržena pro dosažení různých cílů. Některá jsou zaměřena na zvýšení ekonomiky, zatímco jiná směřují k dosažení vyšších výkonů. Pokud nesprávně nainstalujete turbodmychadlo, riskujete poškození motoru i samotného turbodmychadla.

Nejčastěji repasovaná turba jsou: 54409880021, 54409700021, 54409880036, 54409700036, 54409880007.

Analytika aneb výpočet metrik

Abyste se vyhnuli nevhodnému turbodmychadlu, které by mohlo poškodit váš motor, je důležité provést výpočet metrik. Jedním z hlavních výpočtů, které byste měli zvážit, je měření množství vzduchu, které motor spotřebuje při určitých tlacích přeplňování. K provedení tohoto výpočtu použijte otáčky motoru, jeho velikost a objemovou účinnost.

Tyto testy ukážou poměr směsi vzduchu a paliva ve válcích, stejně jako množství vzduchu, které putuje do sacího potrubí. Velká turbodmychadla generují více proudění vzduchu při nižších tlacích přeplňování, zatímco menší turbodmychadla produkují více vzduchu.

Při výpočtu těchto metrik je také důležité zohlednit několik dalších komponent. Hodnocení objemové účinnosti a hustoty vzduchu je klíčové pro výkon turbodmychadla. Správné sladění kompresoru je rovněž důležité, protože kompresor reguluje a stlačuje proudění vzduchu procházejícího motorem, což má přímý vliv na výkon motoru.

Když turbo, tak od profíků z FLEXAMI AUTO

FLEXAMI AUTO je vaším specialistou v oblasti turbodmychadel a výkonu motoru obecně. S nabídkou služeb, včetně instalace samotných dílů, detailingu, testování výkonu a mnoho dalšího, máme vše, co potřebujete k udržení funkčnosti a vizuálního vzhledu vašeho vozidla. Pokud jste připraveni vylepšit svou jízdu nebo máte jakékoliv otázky ohledně turbodmychadel nebo našich služeb, neváhejte nás kontaktovat.

Více informací se dozvíte na našich internetových stránkách www.flexamiauto.cz.

 

Komerční sdělení