Od představení první generace Crafteru uběhlo již 10 let a proto byl nejvyšší čas na uvedení druhé řady. A dočkáme se brzy, do prodeje vstoupí již na podzim.

Volkswagen Užitkové vozy publikoval minulý měsíc několik jednoduchých vizualizací nového Crafteru. Teď jsme se dočkali i prvních oficiálních fotografií druhé generace této největší dodávky z jejich portfolia.

Zásadní změnou je, že nová generace je vyvíjena samostatně a ne ve spolupráci s výrobcem Daimler, který velmi podobný model prodává i pod značkou Mercedes-Benz. Na výrobu tedy bude vyhrazena vlastní kapacita koncernu VW. Dokonce pro výrobu nové generace Crafteru vznikne nová továrna v Polsku.

V případě užitkového vozu tohoto typu je pochopitelně kladen důraz na individuální přizpůsobení pro různé typy zákazníků a jejich potřeby. Proto bude nová generace této dodávky hned v několika provedeních. Můžeme se těšit na čtyři základní modely, výběr ze tří délek, z pohonu předních, zadních nebo všech kol a také ze tří výšek střechy u uzavřených variant.

Zdroj: VW