Pokud auto nepoužíváte pravidelně, možná přemýšlíte, zda si v případě potřeby auto pronajmout – třeba na víkend. Kde, kdy a za jakých podmínek se vyplatí půjčení auta na pár dní?

Vlastnit auto je nákladné. Pravidelný nebo dlouhodobější pronájem – například pronájem auta na týden – rovněž. Nicméně půjčit si auto jen občas, třeba na příležitostné výlety, stěhování nebo svatbu, může být nejen cenově výhodné, ale také extrémně pohodlné. Půjčení auta na sobotu a neděli se tak pro mnohé jeví jako nejlepší volba pro víkendové akce. Díky velkému počtu půjčoven osobních automobilů si ideální auto na víkend vybere každý.

Pronájem auta

Kde se vyplatí pronájem auta na víkend?

S vlastním vozem jsou starosti – pravidelný servis, opravy, povinné ručení atd. To vše u vypůjčených aut odpadá. Nicméně i u auta z autopůjčovny si dejte pozor na podmínky pronájmu vozidla a další aspekty, jako je platnost dálniční známky nebo zaplacené pojištění. Třebaže je možné pronajmout si auto na víkend po celé České republice, doporučujeme namísto podezřele levných autopůjčoven bez transparentních podmínek upřednostnit půjčovnu vozidel, která je nejen levná, ale také férová. Za půjčené auto je totiž vždy zodpovědný řidič.

Pronájem auta na víkend se tak vyplatí v ověřené půjčovně automobilů – jako je půjčovna aut nejen na víkend v Brně, která garantuje pronájem vozů s havarijním pojištěním, dálniční známkou, sezónními pneumatikami nebo třeba GPS navigací.

Další výhoda, kterou příležitostní řidiči ocení, je možnost nechat si vypůjčené auto přivézt až před dům, nebo kamkoliv jinam podle potřeby.

Co si před převzetím automobilu na víkend zkontrolovat?

Než vypůjčené auto na víkend od autopůjčovny převezmete, zkontrolujte, že vůz má:

  • platné povinné ručení a je havarijně pojištěn
  • platnou dálniční známku pro ČR
  • sezónní pneumatiky

Za jakých podmínek auto na víkend půjčit?

Půjčení automobilu na víkend se nijak neliší od zapůjčení vozu na den, tři dny nebo týden. To znamená, že je nutné splnit určité podmínky, jako je:

  • Předložení řidičského průkazu skupiny B a občanského průkazu
  • Složení vratné kauce, jejíž výše se liší v závislosti na autopůjčovně a typu vozu (kauce se obvykle pohybuje v rozmezí od pěti do deseti tisíc Kč)
  • Vrácení automobilu se stejným stavem PHM jako při převzetí

Poznámka: S vypůjčeným vozem je možné cestovat i do zahraničí – například na víkendový výlet k některému ze zahraničních sousedů, nicméně o této skutečnosti je nutné autopůjčovnu informovat dopředu. V současné době je většina vozů vybavena GPS lokátory pro sledování, pokud by se mělo něco s vypůjčeným autem stát.

Cena za víkendový pronájem vozu

Při správném plánování můžete za víkendový pronájem auta ušetřit značnou částku. Pronájem vozu na víkend totiž nemusí být nutně dražší, někdy je dokonce možné nalézt nabídku pronájmu se slevou. Sazby za víkend verzus všední den pronájmu tedy nejsou trvale levnější nebo dražší. Vybraný model vozu, roční období, lokalita, slevové akce a další proměnné mohou zvýšit nebo snížit ceny pronájmu auta na víkend.

Cena pronájmu auta se však může navýšit v závislosti na doplňkových službách, jako je místo vyzvednutí/vrácení vozu, přistavení auta nebo půjčení či vrácení auta mimo standardní pracovní dobu.

Cena za víkendový pronájem vozu

Kdy se vyplatí zvážit půjčení auta na víkend?

Díky velkému množství značek a modelů osobních vozů i dodávek je půjčení auta ideální možností, pro všechny, kdo nemají vlastní automobil. Víkendový pronájem vozu z autopůjčovny představuje pohodlný způsob přepravy pokud:

Chcete jet na mini rodinnou dovolenou. Pronájem auta na víkend může být dobrý nápad, jestliže auto nevlastníte nebo auto, které máte, není příliš spolehlivé. Většina vozových parků autopůjčoven kromě běžných osobních vozů nabízí třeba i minivany vhodné pro rodiny s dětmi nebo možnost půjčit si dětskou autosedačku.

Už jste na dovolené: Další možností je půjčení auta na víkend, jakmile se dostanete do prázdninové destinace. Hlavní cestu absolvujete ekonomicky vlakem, autobusem nebo jiným způsobem, a přesto budete v cílové destinaci mobilní.

Vyrážíte s přáteli za dobrodružstvím: Pronájem auta na víkend se vyplatí zejména v případě, že cestujete s více lidmi – například s kamarády. Můžete si pronajmout velkou dodávku, abyste mohli cestovat společně a rozdělit si náklady na pronájem.

Chcete naplánovat romantickou dovolenou: Možná, že máte starší auto, které sice slouží, ale neohromí. Pak je pronájem luxusního vozu na víkend pro zvláštní příležitost s drahou polovičkou ideální řešení, jak se rozmazlit.

Zajišťujete luxusní vůz na svatbu: Luxusní vozy na víkend jsou perfektní i na svatby a další zvláštní příležitosti. Udělají dojem, ale jejich krátkodobý pronájem nezruinuje.

Luxusní vůz na svatbu

Bydlíte ve velkém městě: Jestliže bydlíte ve větším městě s fungující veřejnou dopravou a naopak častými dopravními zácpami, pak není nutné vlastnit auto. V mnoha případech je veřejná doprava efektivnější než snaha přiblížit se někam autem v silném dopravním provozu a pak ještě hledat parkování. Nicméně pokud po městě potřebujete vyřídit náročnější pochůzky, převážíte těžký náklad nebo se stěhujete, pak se vám určitě vyplatí jednorázový pronájem automobilu – třeba na víkend.

 

Komerční sdělení