Chystáte si v blízké době pořídit ojetý vůz? Pokud ano, tak byste měli zpozornět, protože takový nákup s sebou často nese hned několik nástrah. Těm se ale dá naštěstí vyhnout, stačí se držet následujících zásad.

Vyhněte se běžným autobazarům a individuálně dovezeným vozidlům

Největší problém při nákupu ojetého vozidla je neprokazatelnost jeho historie. Na prvním místě většinou bývá stav najetých kilometrů, které značně ovlivňují celkovou opotřebovanost vozidla. Mezi další úskalí můžeme zařadit neznalost původu a také zacházení předchozího majitele.

Stočené kilometry jsou dlouhodobě velkým strašákem každého zájemce o automobil z druhé ruky. Společnost Cebia otestovala vzorek ojetin dovezených z Dánska a došla k alarmujícímu výsledku. Více jak 60 % z nich mělo stočené kilometry, v průměru o 82 tisíc.

„Víme již dlouho, že dovozem auta ze zahraničí se zákazník nevyhne stočenému vozidlu. Je tomu právě naopak – dovoz je dobrou příležitostí pro podvodníky, jak změnit řadu údajů o vozidle a ještě více na jeho prodeji v ČR nebo SR vydělat,“ řekl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

Při další analýze zjistili, že každý třetí automobil reálně pochází z jiné země, než prodejce deklaruje. Velký zájem je o vozy z Německa, a proto prodejci často uvádějí tuto zemi, i když je vůz například z jižní či jihovýchodní Evropy.

Nakupujte v rámci certifikovaných programů prodeje ojetých vozů

Mezi ověřené prodejce tohoto typu patří například Das WeltAuto, kteří jsou zároveň jedni z největších. Jedná se o program ojetých vozů koncernu Volkswagen, v rámci kterého se jen za minulý rok prodalo přes 17 500 vozů.

Oproti běžným autobazarům kladou velký důraz na prověření všech vozidel a díky tomu si mohou dovolit dát na každé auto plnohodnotnou záruku, což je ohromný benefit pro zákazníka.

U každého vozu je důkladně ověřen technický stav, servisní historie a pochopitelně i kilometrový nájezd. Pro kontrolu používají přímo interní systém koncernu Volkswagen a také spolupracují s Cebií, která vůz rovněž nezávisle ověří.

Aktuálně mají v nabídce přes 3 000 prověřených ojetých vozů, které najdete na www.dasweltauto.cz

Komerční sdělení