Koupit si nové auto může být pro mnoho lidí nejenom finančně nedostupné, ale také to může být považováno za celkem špatnou investici. Je tedy jasné, že se řada lidí uchýlí k druhé možnosti. A tou je nákup ojetého vozu. Jak na to, pokud chcete navštívit autobazar?

Vybírejte nejprve online

Určitě doporučujeme podívat se nejprve na internetovou nabídku. Dnes už není nic výjimečného, že všechny vozy na prodejní ploše autobazar prezentuje také online. V pohodlí domova si tak můžete udělat představu o celkové nabídce, ale i o tom, jak se pohybují ceny. Výhodou online hledání je i možnost filtrování, třeba podle:

  • Značky a typu
  • Roku výroby
  • Najetých kilometrů

Zjistěte si, zda auto mají

Je mnoho nepoctivých autobazarů, které mají na internetu něco jiného, než na své prodejní ploše. Neváhejte si zavolat a zeptejte se, zda vybrané auto skutečně ještě mají. Teprve potom vyrazte na jeho osobní prohlídku. Ideální je vybrat bazary, které jsou blízko vašemu bydlišti. V hlavním městě to bude pražský auto bazar, v jiných krajích zase ten, který bude nejdále v krajském městě. Jedině tak při výběru vozu nenajezdíte stovky kilometrů.

Auto důkladně prohlédněte, i vyzkoušejte

Na prohlídku vozu byste měli mít dostatek času. Pokud vám ho prodejce nedává, raději odmítněte. Zkontrolujte auto z vnější i vnitřní strany. Trvejte také na možnosti ho zvednout a podívat se na podvozek. Samozřejmá by měla být také zkušební jízda, při které se zaměřte na chování vozu i případné jakékoliv nestandardní zvuky.

Nenechte se do ničeho tlačit

Velcí prodejci mají zkušené zaměstnance, kteří se snaží kupujícího mnohdy dotlačit k něčemu, co sám nechce. Je to třeba jiné auto, dražší auto, úvěr, ale i pojistka. Snažte se odolávat a trvat si na svém. Jedině tak koupíte přesně to, pro co jste původně do bazaru mířili. Tedy kvalitní ojetý automobil splňující vaše představy.

Komerční sdělení