Autobaterie je důležitou a nepostradatelnou částí každého automobilu, přesto je často zanedbávána a nedostává se jí taková pozornost, jako v případě jiných součástek. Mnoho řidičů si na ní vzpomene, až když je pozdě, typicky když nemohou v zimě nastartovat.

Základem je mít kvalitní a originální autobaterii, která je vhodná přímo pro váš vůz. I baterie se totiž mezi sebou liší. Nejen výrobcem a cenou, ale i jednotlivými vlastnostmi. Pokud si nejste jistí, jaký akumulátor vybrat, můžete se poradit v autorizovaném servisu, zeptat se ověřeného prodejce nebo využít online konfigurátoru, který vám vybere optimální autobaterie podle typu auta.

Na které výrobce se můžete spolehnout?

Mezi ověřené lídry patří značka autobaterií Sznajder, která funguje již od roku 1925 a postupně se vypracovala na jednoho z největších výrobců na světe, kteří produkují přes milion kusů ročně.

Kvalitu hledejte především v dlouhé životnosti, minimalizaci proudových ztrát a ve vysokém startovacím proudu, což vám dohromady zajistí bezstarostnou jízdu i v nejmrazivějších zimách. Za zmínku stojí i v Česku známější Akuma.

Jak se o baterii starat?

I kvalitní auto-baterie potřebuje občas vaši péči. Odvděčí se vám ještě delší životností a větší spolehlivostí.

Pravidelně byste měli kontrolovat hladinu kapaliny a v případě potřeby dolévat destilovanou vodou. Pokud jezdíte hlavně krátké trasy, občas dobijte baterii na plnou kapacitu, zejména v zimě je větší riziko nenastartování. Rovněž občas zkontrolujte a očistěte kontakt svorek. Nejlépe je i ošetřete speciálním prostředkem proti korozi, zajistíte tak lepší vodivost a akumulátor bude mít ideální podmínky, aby vás nenechal ve štychu.

Kde koupit tyto kvalitní autobaterie?

Mezi ověřené prodejce patří například nekvinda-obchod.cz, kteří zákazníkům dodají přes 16 000 autobaterií ročně. Výhodou jsou velké skladové zásoby, takže garantují dodání do druhého dne, navíc s dopravou zdarma. Případně můžete navštívit některou z jejich prodejen, najdete je v několika městech po celé České republice.

Komerční sdělení