Každé vozidlo, které se v tuto chvíli pohybuje po tuzemských silnicích či dálnicích, musí mít ze zákona sjednáno takzvané povinné ručení. To je laicky řečeno pojistka, kterou při provozu vozidla po komunikacích máte – nejčastěji pro případ, kdybyste se stali účastníky dopravní nehody. Pojištění vozidel nejde žádným způsobem obejít, tedy pokud nechcete jezdit pouze na kole, protože na to se nic podobného (zatím) nevztahuje.

Dobrou zprávou je, že již od roku 2000 může povinné ručení nabízet více pojišťoven, takže můžete vybírat z velkého množství konkurenčních nabídek, které se předhánějí o vaší pozornost. Nevýhodou je, že ručně projít všechny nabídky zabere hodně času.

Online porovnání cen povinného ručení

Naštěstí na to myslí online srovnávač povinného ručení Top-Pojisteni.cz, který projde všechny nabídky za vás a nabídne vám ty nejzajímavější na trhu. Samotné pojištění si pak můžete sjednat během 5 minut přes internet a nemusíte tak zdlouhavě vše řešit na pobočce. Dokonce hned po dokončení objednávky vám přijde na email dočasná zelená karta, takže můžete ihned vyrazit na cesty a nemusíte čekat, dokud nedorazí poštou.

Pokud již máte pojištění sjednáno jinde, zkuste vyplnit základní údaje o vašem vozidle do online srovnávače a nechte si spočítat, kolik můžete ročně ušetřit. Dost možná se budete divit, kolik peněz vlastně zbytečně vyhazujete z okna ven. Uvědomilo si to již více než 100 tisíc řidičů, kteří využili kalkulátor povinného ručení Top-Pojisteni.cz  a každý rok ušetří až 70% na pojistném.

Ve výsledku můžete ušetřit i několik tisíc korun. Další peníze se dají uspořit i díky zajímavým bonusům, které má leckterá pojišťovna pro své nové klienty už předpřipravené. A k tomu všemu ještě dostanete slevu za sjednání pojistného online. Proto neváhejte a zkuste si hned nezávazně spočítat, kolik peněz můžete ušetřit. Koneckonců, proč platit víc, když nemusíte?

Komerční sdělení