Dříve byla parkovací autokamera výsadou luxusnějších osobních aut či značkových nákladních automobilů. V současnosti už není problém si nechat autokameru do svého auta instalovat. Pokud se do toho nepustíte sami, tak to zvládne každý dobrý autoservis nebo prodejce autoelektriky.

Níže jsme pro vás sestavili seznam několika důvodů, proč se dobrá parkovací autokamera hodí.

Dopravní nehody

Dostat se do dopravní nehody je asi jeden z nejhorších zážitků. Pokud se však nikomu nic nestane, začne se řešit, čí to byla vina. V této situaci pokud máte autokameru, která celý incident zabrala, tak není co řešit. Stačí si to promítnout a hned je jasno.

Nehody při parkování

Někdy nejnebezpečnější místo pro vaše auto je garáž, speciálně pokud jde o hromadnou parkovací garáž. Zde se lehce může stát, že když parkujete nebo vyjíždíte, neodhadnete dobře vzdálenost. Výsledkem je poškození jiného vozidla a komplikace, které vám pak vzniknou.

Pojistné podvody

Věřte tomu nebo ne, někteří lidé se záměrně snaží o srážku s vaším vozem, aby mohli čerpat pojistné plnění nebo vyžadovat nějakou náhradu přímo po vás. Může se jednat o klasické vběhnutí pod auto v okamžiku, kdy už nemáte šanci reagovat. Nebo oblíbený trik při parkování u některých supermarketů, kdy je fingována nehoda při couvání.

V případě couvání se parkovací kamera určitě hodí. Máte okamžitý přehled o tom, co je za vámi, takže se vyhnete nejen člověku či dítěti, ale i malému sloupku, kterým si můžete vylepšit nárazník.

Jak vidíte, stačí málo a máte mnohem méně starostí při řízení.

Komerční sdělení