S provozováním vozidla nejsou spojeny pouze radosti, ale občas i starosti. Kromě těch nejběžnějších bohužel čas od času dochází i k těm vážnějším, jako je poškození nebo odcizení vozu. Proti důsledkům se ale lze dobře bránit, proto by měl každý řidič pečlivě zvážit, zda a jaké pojištění auta využije.

Pojištění lze většinou sjednat jak osobně na pobočce, tak online. Buď si vyberete ověřenou pojišťovnu sami, například AXA pojištění online, nebo využijte některou z online kalkulaček.

Povinné ručení

Jak je už z názvu patrné, toto pojištění musí mít sjednané každý provozovatel vozidla. Uzavírá se z důvodu pojistné ochrany případné škody, která vznikne jiným osobám skrze váš automobil.

Zároveň se ale ceny značně liší a lze tak při důkladném výběru ušetřit i několik tisíc ročně. Nejlevnější pojištění auta vám pomůžou objevit online srovnávače pojištění, kterých u nás funguje hned několik.

Havarijní pojištění

Oproti předchozímu je již dobrovolné, a tak by každý řidič měl důkladně zvážit pro a proti. Toto pojištění se používá pro krytí škody na vlastním autě, která vznikne především dopravní nehodou, odcizením vozu, případně vandalismem anebo živelnou pohromou.

Většinou se tedy nejedná jen o pojištění pro případ dopravní nehody, ale kryje více druhů škody na vozidle. Konkrétní krytí je možné vybrat v různých balíčcích, které pojišťovna nabízí, a přidávat k nim i nadstandardní služby, například asistenční. Což znamená například odtah vozidla či oprava auta na místě.

Ke zvážení jsou i doplňková pojištění, jako je pojištění ráfků, pneumatik nebo skel. Právě pojištění autoskel je velmi oblíbené. Pokud vám například rozbije sklo odlétnutý kamínek od protijedoucího vozu, pravděpodobně řidiče již nedopátráte a případně se těžko prokazuje vina.

Doporučení při výběru

Z praxe můžeme říct, že nejlepší, nejlevnější a zároveň nejrychlejší řešení při výběru je využití online srovnávačů. Stačí jednou zadat údaje a dostanete přehledně srovnané nabídky jednotlivých pojišťoven ze kterých si vyberete tu nejvhodnější nabídku pro vás.

Pokud je pro vás hlavní cena a chcete investovat o něco více času, můžete zkusit hned několik srovnávačů, ceny totiž nejsou vždy totožné, a případně se pokusit vyjednat ještě o něco lepší cenu.

Komerční sdělení