Volkswagen na letošním věhlasném autosaloně v Ženevě představil hned několik novinek. Mezi ty co půjdou určitě do výroby, patří facelift VW Polo a nový facelift VW Scirocco. Ze studií představil zajímavé SUV VW T-ROC a jako úplný koncept představil Volkswagen Multivan Alltrack.

VW Multivan je označení pro luxusní verzi oblíbeného Volkswagenu Transporter, jehož pátá verze VW Transporter T5 se vyrábí již od roku 2003 a v roce 2009 prošel faceliftem.

Tato studie verze Alltrack představuje Multivan v bílém provedení, společně s dalšími vizuálními úpravami zevnějšku, například celkové oplastování nárazníků, blatníků, bočních prahů a zároveň i zakrytování podvozku. Posuvné dveře do zadní části vozu jsou pouze na pravé straně automobilu. Soukromí zajišťují boční zatmavěná skla.

Uvnitř je zajímavý především malý mobilní kuchyňský panel, který má v sobě zabudován plynový vařič, nádržku na vodu apod. V palubní desce se nachází osmipalcový dotykový palubní počítač a nechybí ani kvalitní audio systém Dynaudio Surround Sound. Co se týče motoru, tak studie disponuje dvoulitrovým turbodieselem s výkonem 132 kW a také pohonem na všechna kola 4Motion.

Zdroj: VW