Každému řidiči se někdy stane, že potřebuje určitý typ automobilu, ale sám ho nemá a pokud ano, tak je zrovna v servisu. Důvodů se najde mnoho, může se například jednat o nutnost většího vozu pro cestu na dovolenou, luxusního pro svatbu, pracovní cestu anebo třeba dodávky kvůli stěhování. Pak nezbývá než si konkrétní auto půjčit, ale hlavní otázkou je, zda se po nějakém voze poptat u známých nebo využít třeba služeb autopůjčovna Praha.

Půjčení auta od kamaráda

Půjčení od kamaráda má své výhody i nevýhody. Výhodou je cena. Kamarád vám ho může půjčit velmi levně, případně i zdarma.
Nevýhody bohužel převažují. Pokud auto nevrátíte v přesně stejném stavu, tak můžou začít velké spory. Pokud se automobil nějakým způsobem poškodí, tak tím sobě i známému velmi zkomplikujete život.

Může se jednat o dlouhé tahanice s pojišťovnou, vzájemné hádky co s vozem už bylo před půjčením a co až po jeho vrácení, včetně každého škrábance apod. Může dojít i k jeho odcizení nebo poškození, které nelze uhradit z pojištění, takže po vás bude chtít zaplatit celou částku i když vám tvrdil, že auto pojištěné je. Ve výsledku můžete takto přijít o dobrého přítele a skončit v soudním sporu.

Půjčení auta z autopůjčovny

Půjčení vozu z autopůjčovny má naopak spoustu výhod. Dopředu jsou jasně dané podmínky ve smlouvě, takže nemohou vzniknout tahanice z neznalosti. Zároveň autopůjčovny mají na své vozy uzavřené komplexní pojištění, takže se nemusíme bát tak, jako byste jeli s kamarádovým autem.

Například autopůjčovna Praha 6 – Pelant udržuje maximální stáří vozového parku na 3 roky, takže vždy dostanete téměř nový vůz, který je navíc díky jejich vlastnímu servisu v perfektním technickém stavu. Zároveň tato půjčovna aut Praha umožňuje ruční mytí automobilů, takže jsou všechny vozy vždy v perfektním stavu i po této stránce. Můžete si také půjčit spoustu příslušenství, např. navigaci, skibox, sněhové řetězy, dětskou sedačku a další. Vůz lze také na váš požadavek přistavit/vyzvednout a navíc lze automobil zarezervovat online. Samozřejmostí jsou i klientské slevy a různé slevové akce.

Komerční sdělení