Hledáte ojetý vůz značky Volkswagen Passat jako nový přírůstek do vaší domácnosti? Věnujte při té příležitosti zvýšenou pozornost tomu, na co si dát při výběru ojetého auta pozor. Při prověřování ojetých automobilů je v autobazarech často zaznamenáván četný výskyt rizikových nabídek u většiny prodejců. Jedná se o chyby kupujících při koupi ojetiny, které se dále nepříjemně projevují v podobě vysokých výdajů na opravy. Nevýhodné nabídce se lze vyhnout i tím, že člověk využije služeb poradenství při nákupu ojetých vozidel. Většinu důležitých skutečností o stavu vozidla totiž laik při běžné prohlídce nezjistí. Zásadní je prověřit všechny skutečnosti, které prodávající o automobilu uvádí, a posoudit jeho aktuální technický stav.

Neméně důležitou částí je zkušební jízda. Většina kupujících, kteří si nezajistí přítomnost odborníka, již v této chvíli často chybuje. Omezí se na dobrý dojem z řízení vozidla bez ohledu na jeho technický stav, což se může značně prodražit. Prověrka odborníkem totiž začíná již při startování studeného motoru, pokračuje důkladnou testovací jízdou, pečlivou prohlídkou všech částí karoserie a prohlídkou podvozku vozidla.

Velká většina kupujících si automobil zespodu neprohlíží. Prohlídka přitom odhalí, zda se zasahovalo do nosných částí karoserie. Dále i to, v jakém stavu jsou nápravy nebo je-li případný únik oleje běžným projevem stáří automobilu a počtu ujetých kilometrů, nebo již nepřijatelným problémem. Stejně důležitá je i kontrola všech identifikátorů vozidla, tedy VIN kódu, homologačního štítku a dostupné dokumentace k vozidlu včetně servisní knížky. Ty se totiž poměrně často falšují či manipulují. V současnosti vykazuje mnoho ojetin závažné technické i jiné nedostatky, o nichž se kupující při běžné prohlídce v autobazaru nemá šanci dozvědět. Vybrat si ojetý vůz je někdy skutečným oříškem. Oblíbeným vozem se za poslední dobu stal právě zmíněný ojetý Volkswagen Passat, u něhož hraje roli i preciznost, se kterou je v Německu vyrobený.

Komerční sdělení