V posledních letech je symbolem elektromobilů značka Tesla, která se dokáže i díky svému zakladateli Elonu Muskovi dobře mediálně prodat. Ostatní automobilky ale nejsou o moc pozadu a chystají také velký nástup do elektromobilové budoucnosti.

Šéf Volkswagenu Herbert Diess na nedávné akci koncernu potvrdil, že se kromě jiných vozů dočkáme i sériově vyráběného elektrického mikrobusu. Ten má vycházet z již představeného konceptu I.D. Buzz a je podobný legendárnímu modelu Volkswagen T1.

Je třeba počítat s tím, že si to může ještě automobilka kdykoli rozmyslet, takže dokud nový mikrobus nesjede z výrobní linky, tak není nic jistého. Zvlášť v případě mikrobusu, což není zrovna běžný model a navíc automobilka několik takových konceptů již představila v minulosti. Nyní by to však mělo být realizovatelnější díky modulární platformě MEB.

Kromě modelu Buzz se chystají i další elektromobily postavené na konceptu I.D., například dva hatchbacky I.D. Crozz a Volkswagen I.D.. Navíc oproti Tesle by měly být nové modely levnější v řádu vyšších desetitisíců až statisíců korun.

Foto: VW