Zdědili jste veterána po dědovi? Zabírá vám již léta v garáži místo některé z dnes již historických vozidel a chcete s ním konečně něco udělat? Nebo se naopak historické vozy staly vaší novou vášní a chcete se pustit do renovace veteránů? V tom případě čtěte dále.

Je velký rozdíl mezi veteránem a starým vrakem. Osobně bereme veterány jako vozidla, které od své výroby dělí alespoň 25 – 30 let a zároveň jsou v dobrém technickém stavu. Kromě zánovního vzhledu historického vozu je určitě také na místě, aby byl automobil pojízdný.
Např. obouchaný Favorit z roku 1987, který má již své naježděno se určitě za pravého veterána považovat nedá, i když ho budete parkovat přes 25 let v garáži.

Zrenovovat si veterána sám nebo to předat profesionálům?

Opravdoví fajnšmekři většinu práce odvedou svépomoci, ale k tomu je nutné mít vybavení, znalosti, peníze, prostor, pevnou vůli, velké nadšení a především čas. Známým příkladem je mimo jiné Pavel Zima, ředitel Seznamu, pro kterého je tato činnosti velkou vášní. Svého prvního veterána, Škodu 450, začal renovovat v roce 2000 a dokončil ho až po osmi letech.

Pro nás ostatní je tedy nejlepší varianta využít zkušeností, znalostí a vybavení profesionálů a svěřit jim buď část renovace, nebo úplně celou od začátku do konce.

U koho si nechat zrenovovat veterána?

V dnešní době již máte širší výběr z více firem, ale pro váš klid doporučujeme volit vždy ty ověřené, kteří již mají něco za sebou. Příkladem můžou být Autodílny Kočer, kteří se renovacemi veteránů v Brně dlouhodobě zabývají.

Dokážou naprostou většinu prací sami, například veškeré karosářské práce, renovaci motoru, převodovky nebo podvozku. Mimo jiné zajišťují také čalounění automobilu, chromování, zinkování, pískování a lakování poškozených částí atd. Jednoduše řečeno od A do Z.

Velkou výhodou pro vás je, že dokážou i sami sehnat většinu náhradních dílů, takže pokud chcete ušetřit čas a nervy, tak je to ideální volba. Renovace můžou dělat pouze lidé, které to opravdu baví a mají k těmto autům vztah, takže se můžete spolehnout, že věnují pozornost každému detailu, což prokazuje i následná záruka na provedené práce.

Abyste o nic nepřišli, tak jsou během renovace veteránů pořizovány i fotky, které zachycují postupné změny a práce na voze, což si určitě následně najde místo ve vašem rodinném albu nebo minimálně v albu na Facebooku, aby celou práci mohli obdivovat i vaši přátelé.

Takto může vypadat renovace jednoho z veteránů. Fotka v prvotním stavu a následně fotka automobilu, který je téměř hotový:


Kromě renovací se věnují i dalším činnostem v oboru, jedná se komplexní autoservis v Brně, který vám dokáže pomoci jak s drobnostmi typu výměny oleje nebo i s náročnými servisními úkony jako je oprava automobilu po havárii. To se samozřejmě týká jak veteránů, tak i aut dnešní doby. Navíc připravují vozy i na STK, včetně následného zajištění technické kontroly a emisí.

Vše najdete na webové adrese http://www.autodilny.com/

Komerční sdělení