Pokud jste fanoušci značky Tesla, elektromobilů nebo ekologického cestování obecně, tak vás potěší, že koncern Volkswagen plánuje do roku 2025 prodávat ročně milion elektrických vozidel, respektive kombinaci čistých elektromobilů a (plug-in) hybridů.

Nutné zdůraznit, že to má v plánu koncern jako takový, takže se nebude jednat pouze o vozy Volkswagen, ale i o další značky jako je Audi nebo Porsche. Největším překážkou elektromobilů je stále krátký dojezd na jedno nabití, s čímž se zatím perou všichni výrobci. Volkswagen však přislíbil, že některá jejich auta s tím skoncují a nabídnou dojezd až 500 kilometrů na jedno nabití.

Samozřejmě vše záleží na poptávce, kdo z nás by si teď koupil 100% elektromobil, když je vše v začátcích a není ještě vybudována dostatečná infrastruktura dobíjecích stanic, servisů apod.

Posunout dál to může právě Tesla, která nedávno představila svůj Model 3 a během krátké doby získala stovky tisíc před objednávek. Předpokládaná cena se v přepočtu pohybuje kolem 850 000 Kč, což je oproti předchozím modelům dostupná cena pro širší veřejnost.