Uvažujete o tom, že byste si otevřeli autolakovnu? Dobrý nápad. Vozů z druhé ruky, které dříve či později bude potřeba obléct do nového hávu, stále přibývá. Stejně tak motoristů, kteří nemají prostředky na to pořídit si automobil nový. Poradíme vám, bez čeho se ve své provozovně neobejdete.

Tak, jako se říká, že šaty dělají člověka, automobil z tohoto pohledu dělá jeho lak. Je to právě lak, který vás spolu s designem na automobilu také upoutá, nebo naopak odradí. Komu na lakýrnické práci skutečně záleží, ten si autolakovnu vybírá stejně pečlivě jako krejčího.

Vybavení autolakovny nepodceňujte

Kvalitně odvedená lakýrnická práce je u zákazníků velmi ceněna. Šikovný autolakýrník totiž vůz dokáže doslova obléci do nového hávu. V pravém slova smyslu. Ale zdaleka nejde jen o samotný vzhled vozu jako takový. Lakýrnická práce má lví podíl i na dlouhou životnost vozu. I tu můžeme do značné míry ovlivnit patřičnou péči, jejíž součástí je i kvalitně odvedená lakýrnická práce, jež se motoristům dostane jedině v dobře vybavené autolakovně. Co by v ní nemělo chybět?

Zaměřeno na lakovací kabiny

Základem vybavení autolakoven je lakovací kabina, což je prostor, ve kterém se provádějí patřičné úpravy povrchů, jakým není jen lakování samo o sobě, ale také třeba sušení již nalakovaných částí. Z tohoto důvodu lakovací kabiny musí splňovat veškeré emisní limity a také bezpečnostní a hygienické normy. Nepodceňujte především roli odsávacích stěn, jejichž primárním úkolem je čištění a okysličování zamořeného vzduchu v kabině.

Lakovací kabiny Naver

Z tohoto důvodu na lakovací kabině v žádném případě nešetřete, ve hře je totiž i vaše zdraví. Veškeré bezpečnostní parametry splňují například lakovací kabiny Naver, jež na trh dodává společnost s týmž názvem (Naver, s.r.o.) specializující se na technologická zařízení provádějící úpravy povrchů odmašťováním, tryskáním, broušením, lakováním a sušením. Na výběr máte několik modelů, jež se od sebe odlišují velikostí, typem konstrukce a dalšími parametry. Při výběru konkrétního modelu pro vaší provozovnu se neváhejte obrátit na odborný personál, jenž vám zcela jistě poradí.

 

Komerční sdělení