Automobilka Škoda vstupuje v letošním roce na český trh s modelem Škoda Scala, který všichni nadšenci již netrpělivě očekávají. Již dopředu bylo známé, že vůz bude disponovat velmi bohatou základní výbavou. Nicméně se dlouho otálelo s oznámením cen, které mohou případní čeští zájemci očekávat. Nyní už je ale vše jasné a právě proto jsme se vám tímto článkem rozhodli podat všechny potřebné informace.

V čem je Scala tak výjimečná?

Automobil se vlastně považuje za nástupce dřívějšího modelu Rapid,  jenž momentálně určuje směr designového a technologického vývoje. Při pohledu na vůz samotný dokáže na první pohled upoutat dynamický styl, který uživateli poskytne dostatek místa. Bi-LED světlomety dají jízdě v jakýchkoli podmínkách zcela jiný rozměr. Záď Scaly je pak doplněna FULL LED světly. Zákazníkům je nabízená paleta litých kol o velikostech 16“ až 18“. Nová Škoda Scala zkrátka z hlediska exteriéru splňuje všechny požadavky pro pohodlnou a ničím nerušenou jízdu.

Nová Škoda Scala

Interiér také stojí za to!

Interiér vozu je opravdovou pastvou pro oči. Čalounění sedadel vyrobené ze sofistikovaného mikrovlákna poskytuje cestujícím dostatek komfortu. 73 mm prostoru určeného pro kolena osob na zadních sedadlech tento fakt ještě více potvrzují. Dominantou vnitřní části automobilu je bezesporu palubní deska jako velký samostatný displej.

Motorizace a ceny

Škoda Scala ve stupni STYLE je dostupná celkem se čtyřmi motory. Stupeň AMBITION poskytuje nabídku motorů dvou. Cena Škody Scala se liší právě podle zvoleného motoru.

Stupeň AMBITION ve spojení s motorem 1.0 TSI, výkonem 85 kW a šestistupňovou převodovkou začíná na částce 394 900 Kč. Motor 1.6 TSI se stejnými ostatními parametry startuje s cenou 434 900 Kč.

Stupeň STYLE se cenově vyšplhá ještě výše, což je samozřejmě úměrné výbavě. Dva předchozí typy se stejnými parametry (pouze stupeň se liší) vyjdou na 449 900 Kč a 489 900 Kč. K dostání je ovšem ještě motor 1.5 TSI o výkonu 110 kW a převodovkou 7 DSG startuje na částce 524 900 Kč. Poslední typ na českém trhu bude dodáván v kombinaci motoru 1.6 TSI o výkonu 85 kW a převodovky 7 DSG stojí 529 900 Kč.

Z výčtu všech dispozic zmíněných v tomto textu je tedy už dnes nadmíru jasné, že Škoda Scala se mezi ostatními vozy představenými v letošním roce rozhodně neztratí. Od 24. dubna bude model dostupný u dealerů, takže pozor, ať nepropásnete svoji šanci.

Zdroje fotografií a videa: skoda-auto.cz.

Komerční sdělení