Chystáme se na dovolenou do Chorvatska. Se dvěma dětmi a celou rodinou mé sestry. Celkem tedy budou cestovat čtyři dospělí a čtyři děti. Přepravit bez jakékoliv újmy, ať již fyzické či psychické, zřejmě bude tvrdým oříškem. Otázka číslo jedna zní, jaký dopravní prostředek zvolíme.

Letadlo? Při tak velkém počtu cestujících moc drahé? Autobus? Se čtyřmi malými dětmi, které když chtějí čůrat, tak zkrátka musí čůrat? A vysvětlete to řidiči. Autobus také zavrhujeme. Vlak? Cestoval někdo do Chorvatska vůbec vlakem? Pak už zbývá doprava osobní. Do jednoho automobilu se nevejdeme a jet dvěma? To zase děti nebudou pohromadě. Leda, že bychom si pronajali malý autobus, tedy minibus. Do něj se pohodlně vejdeme všichni!

Hledáme bezpečný minibus

Na internetu zjišťuji, že minibusy a mikrobusy ve svém portfoliu nabízí řada autopůjčoven. Jedná se ale o vozy bezpečné? Přeci jen s jejich řízením nemáme moc velké zkušenosti a poslední, oč bychom měli zájem, je čekání v příkopě na odtahovou službu. Rádi bychom si proto vypůjčili nějaký opravdu bezpečný model.

Levnější, nebo bezpečnější?

Procházím si nabídky některých autopůjčoven. V několika z nich je za slušný peníz k mání například Opel Vivaro. Pak ale shodou okolností narážím na výsledky nezávislého testu EURO NCAP zaměřeného na minibusy. Koukám, že konkrétně tento model si z něj odnesl jen tři hvězdičky, což není moc. Nejlepších výsledků naopak dosáhly o něco dražší modely jako Mercedes Vito, Caravelle Long a Volkswagen Tranposter. Je tedy otázkou do pranice, jaký model zvolit. Levnější, nebo o něco dražší, ale bezpečnější?

Volíme bezpečí

Protože budeme cestovat s malými dětmi, volíme bezpečí. Zbývá najít autopůjčovnu, která má některý z těchto vítězných minibusů ve své nabídce. Po chvilce pátrání ji mám. Autopůjčovna EasyRent disponuje dokonce všemi vítěznými modely. Ty navíc disponují manuální převodovkou, zabudovanou navigací s aktualizovanou mapou Evropy a třízónovou klimatizací, která dokáže ochladit celý prostor minibusu, nejenom tedy řidiče a jeho spolujezdce, jak je zvykem u klimatizace manuální, jíž disponují levnější modely. Takže se cestou nikde neztratíme a ani z nás nebudou stékat krůpěje potu. A díky nízké spotřebě vozu nás cesta ani moc nezruinuje. Volba je jasná! Okamžitě si minibus rezervuji a začínám balit!

 

 

Komerční sdělení