Připravte se na zimu dřív než udeří v plné síle. Pojděte si celý proces hezky krok po kroku. Seznamte se novými změnami v povinné výbavě. Zjistěte, jací pomocníci by vám neměli v autě chybět a také co zkontrolovat před a po přezutí na zimní.

Změny v povinné výbavě od 1. 10. 2018

Od 1. října se změnila povinná výbava auta. Pokud jste se k tomu ještě nedostali, spojte pročištění povinné výbavy s přípravou auta na zimu.

  • Autolékárnička už nepodléhá datu expirace a ubyla v ní rouška, trojcípý šátek a náplast s polštářkem. Zůstává už jen obvaz s polštářkem, obvaz se 2 polštářky, cívka s náplastí, obinadlo, nůžky, gumové rukavice a izotermická fólie.
  • Zákon vás osvobodil také od rezervy a montážní sady. Klíč na matice, rezervu i příruční zvedák můžete zahodit, pokud máte dojezdové pneumatiky s technologií run-flat, pneu, které si menší dírku samy zacelí, jste vybaveni bezmontážní opravnou sadou nebo máte k dispozici asistenční službu.

Užiteční pomocníci

Užiteční pomocníci stojí dohromady pár stovek a ušetří vám spoustu času a zbytečného lamentování. Máte je všechny?

  • Sněhové řetězy byste měli mít při svých zimních cestách vždy po ruce. Nikdy nevíte, s jakými rozmary počasí se setkáte.
  • Nemrznoucí kapalina do ostřikovačů.
  • Lopatka se hodí vždy, když vám pluh zahrne auto hromadou sněhu.
  • Škrabka by měla mít své pevné místo v každém autě.
  • Rukavice se hodí víc, než se zdá. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste se už kvůli zmrzlým rukám, vykašlali na pořádné odhrabání auta od sněhu a jeli jste s „čepicí“ na střeše. Nejenže tak můžete nechtěně způsobit nehodu, ale ještě za to hrozí pořádná pokuta.
  • Výše zmíněnou výbavičku můžete mít klidně v kufru, ale rozmrazovač zámků mějte stále u sebe. Bez něj byste se ke zbytku ani nemuseli dostat.

 

Příprava zimního obutí

Než přezujete 1. listopadu na zimní, překontrolujte si hloubku vzorku, která musí mít minimálně 4 mm. Při jízdě na sjetých pneu vám hrozí nejen pokuta, ale také se rapidně snižuje bezpečnost jízdy. Pokud se životnost vašich pneu blíží ke konci, poohlédněte se raději po nových. A po přezutí dofoukněte pneu na doporučenou hodnotu, kterou najdete v manuálu každého vozu.

Na co se zaměřit při výběru zimních pneu

Při výběru sledujte testy zimních pneumatik. Obutí od ověřených výrobců má nejen spolehlivými jízdními vlastnosti za různých zimních podmínek, ale i nízký valivý odpor a sníženou spotřebu paliva a dlouhou životnost. Dobrým příkladem všech těchto vlastností jsou zimní pneumatiky Nokian WR D4.

S přípravou auta na zimu začněte raději dřív než později. V případě potřeby si v klidu stihnete dokoupit vše, co by se vám mohlo hodit. A nemusí se bát brzké sněhové nadílky sněhu ani ranních mrazů.

 

Komerční sdělení