Zimní sezóna skončila a s ní i povinnost zimních pneumatik, přičemž v následujících týdnech se strhne nemalá vlna přezouvání. Pokud vám však letní pneumatiky dosloužily, je na čase poohlédnout se po nových modelech. V následujících řádcích vám prozradíme, na co nezapomenout a jaké parametry zohlednit. Cena by totiž neměla být rozhodujícím faktorem.

Povinnost mít na motorovém vozidle zimní gumy končí 31. března. V případě, že hledáte 205/55R16 letní pneumatiky, podívejte se do internetových obchodů, ovšem dávejte si pozor na to, jaký produkt vkládáte do virtuálního košíku.

Dívejte se na hodnocení

V případě, že jezdíte především za hezkého počasí, zajímejte se hlavně o to, jak si vedou letní pneu 205/55R16 ne suchu. Stejně tak ale neopomíjejte ani to, jaké mají vlastnosti na mokré vozovce, aby vás nenechaly ve štychu, když zrovna nebude vlídné počasí. Stačí se podívat na běžně dostupné testy od automobilových klubů, které se zaměřují na schopnosti konkrétních typů pneumatik.

Výsledky testů

Pokud byste hledali nejlepší gumy letní 205/55R16, nadchnou vás NOKIAN WETPROOF s vynikající brzdnou dráhou na mokru a nízkou spotřebou paliva. Velice dobře si daří i v zatáčkách. Druhé místo získaly pneu DUNLOP SPORT BLURESPONSE s perfektní brzdnou dráhou zase na suchu a výbornou přilnavostí na vozovce. Vyznačují se také nižší hlučností. Třetí místo obsadily CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 6 s velice dobrou stabilitou a vyšším kilometrovým nájezdem. Bramborové místo mají pneumatiky BRIDGESTONE TURANZA T005.

Jestliže si chcete koupit letní pneumatiky pro svého čtyřkolého plechového miláčka, podívejte se do e-shopu pneugumy.cz, kde najdete výše zmíněné modely i spoustu dalších. Počítejte s tím, že ty lépe hodnocené jsou dražší, nicméně zrovna na gumách se nevyplatí šetřit.

 

Komerční sdělení