Hliníková kola jsou krásným doplňkem každého automobilu. Slouží nejenom pro potěchu oka a vyladění čtyřnohého miláčka, ale přináší i dobré jízdní vlastnosti. Základ spočívá ve výběru správného typu přesně sedícího na model vozu. Ať už kupujete svá první alu kola, nebo se poohlížíte po další sadě, jistě se vám bude hodit několik tipů, které vám usnadní výběr a následný nákup.

Kdy zvolit hliníková kola?

Když vám přestanou ta plechová stačit. K novým vozům se standardně dodává jedna sada kol obutých na hliníkových discích, ovšem nemusí to být pravidlem. Hlavní výhodou je jistě hezčí vzhled, se kterým můžete poměrně značně změnit celkový zjev automobilu. Působí zkrátka více luxusně a sportovně. Využívat se dají během všech ročních období, kdy někteří motoristé doporučují na zimu spíše plechová kola, aby se ta hliníková zbytečně nepoškodila, protože jim nedělá příliš dobře posyp, a druhý tábor motoristů si pořizuje i druhou sadu alu disků speciálně pro toto zimní obutí. Když si zvolíte kvalitní provedení a nebudete jezdit ve vyloženě otřesných podmínkách, nemusíte se ničeho obávat a můžete se z pěkných kol těšit po celou sezónu.

Vyberte správný typ

Automobil by měl být jako dobře seřízený hodinový stroj. Všechno do sebe musí pasovat, sedět a spolupracovat. Každá součástka musí být v souladu s tou okolní a nevyplatí se používat nevhodná náhradní řešení. Klasicky to platí i v oblasti kol a pneumatik. Při záměru nákupu nových kol je potřeba znát jejich parametry. Jedná se o velikost, rozteč a hodnotu ET, která udává, jak hluboko bude kolo pod blatníkem. Výhodou je, že v případě, kdy neznáte přesné rozměry, můžete využít filtrování přímo na stránce prodejce. Díky tomu volíte již z těch typů, které jsou vhodné pro vaše auto. I tak je ale lepší překontrolovat parametry přímo s vaším vozem pro eliminaci případné chyby.

Hliníková kola na vozy Volkswagen jsou hodně poptávaná, takže jistě nebudete mít problém s pestrou nabídkou nejrůznějších rozměrů, modelů a designů. Naopak pro majitele méně frekventovaných značek na silnicích, jako je například Jaguar, je množství variant o něco menší.

Nezapomeňte na příslušenství

Pro optimální jízdní vlastnosti a využití potenciálu vozu na maximum je dobré pořídit i důležité příslušenství k novým kolům. Patří sem samozřejmě vhodně dlouhé a široké šrouby pro bezpečné upevnění kol na automobil. Dále se mohou hodit vymezovací kroužky sloužící pro upevnění kola k náboji brzdového kotouče. Jejich účel spočívá ve snižování vibrací do volantu při vyšších rychlostech. Ve výbavě každého motoristy by měl být i TPMS senzor pro kontrolu tlaku v pneumatikách. Pro praktické uskladnění aktuálně nepoužívaných kol a pneumatik je dobré mít speciální držák, díky kterému se mohou stát krásná kola i ozdobou garáže.

Bezpečnostní matice

Dnes už to sice není tak dramatické, ale stejně se vám může v nestřežené chvíli stát, že vám někdo odmontuje nová a krásná alu kola. Jednoduše zaparkujete na opuštěném či nehlídaném místě a můžete mít zaděláno na problém, že ráno neodjedete. Řešení je přitom poměrně jednoduché. Spočívá v aplikaci bezpečnostních šroubů. Ty jsou čtyři v sadě a na každém kole je umístěn jeden speciální šroub a zbytek normálních. Pro povolení je zapotřebí speciální nástavec do klíče přesně odpovídající danému tvaru. Těch existuje více, takže je velmi nepravděpodobné, že by měl zloděj zrovna daný typ u sebe. Další metodou ochrany může být volba bezpečnostní matice, kde je princip ochrany stejný.

Nakupte přes internet z pohodlí domova

V internetovém obchodě Alukola-obchod.cz máte ohromnou výhodu pohodlného výběru z pohodlí domova s využitím filtrování přesně podle značky a modelů vašeho automobilu. Skladem je k dispozici více než 8000 typů, takže si jistě vyberete. Ceny jsou díky přímým a kvalitním dodavatelům příznivě nízké. Velkou výhodou je i fakt, že k zakoupeným alu kolům získáte příslušenství na montáž zdarma. Využít můžete osobní odběr na prodejně v Hradci Králové, nebo jednoduchou variantu v podobě pohodlné dopravy za pouhých 170 korun. Prodejnu je možné navštívit i za účelem osobního výběru nejlepšího modelu. Pokud se vám nějaká zalíbí, můžete si je hned zakoupit a odvést.

Nákup pneumatik a zkompletování

Jakmile budete u nákupu nových kol, zkuste zapřemýšlet i nad tím, jestli nepotřebujete nové pneumatiky. Opět je nutné zvolit vhodný typ i v závislosti na kombinovací s nově zvoleným diskem. Praktická možnost zkompletování s novými koly je možná při osobním vyzvednutí na prodejně v Hradci Králové. Ušetříte si tak cenný čas, starosti a jistě i nějaké finance, které by požadoval servis za vyvážení a montáž.

Komerční sdělení