V květnu jsme psali, že Volkswagen nejspíš ukončí výrobu modelů Beetle a Scirocco. U druhého jmenovaného se to stalo skutečností. Oficiálně skončila sériová výroba a už lze zakoupit pouze skladové vozy. Tedy bez možnosti vlastní konfigurace vzhledu a výbavy vozu.

Těžko říct, zda jediným důvodem je kauza Dieselgate, která pochopitelně automobilku velmi zasáhla a do dnešního dne tak koncern stále finančně krvácí. N

Vše začalo prvním modelem před čtyřiceti třemi lety na legendárním ženevském autosalonu. V sedmdesátých letech vůz zaznamenal slušný úspěch, což dokazují prodejní čísla pohybující se kolem 500 000 prodaných kusů. Následovala druhá generace, které si také nevedla vůbec špatně. K ukončení výroby došlo až v roce 1992.

Novodobá verze Scirocca přisla v roce 2008 a vyráběla se téměř deset let. Toto sportovní kupé se dočkalo ještě faceliftu v roce 2014, ale tím jeho éra končí. Tedy alespoň prozatím. Je totiž možné, že se po nějaké době tento legendární vůz opět vrátí na scénu, dost možná už v plně elektrické podobě.

Foto: VW