Užitkové vozy patří dnes mezi nepostradatelné pomocníky pro většinu podnikání, převoz větších i menších nákladů nebo také pro plnohodnotné rodinné cestování. Přemýšlíte, jak vybrat ten nejvhodnější užitkový vůz, aby se vám investice do něj vrátila?

Podle čeho vybrat užitkový vůz či dodávku

V první řadě je nutné si ujasnit hlavní využití dodávky a dle toho se rozhodovat dále, abychom na konci výběru zvolili ten úplně nejvhodnější model. Základní otázkou je, zda hledáte užitkový vůz pro podnikání nebo třeba jen do rodiny jako praktického pomocníka na cestování s pořádným množstvím zavazadel.

Pokud hledáte užitkové vozy pro podnikání, máte na výběr z velkého množství automobilů, které lze navíc různě konfigurovat a přizpůsobit. Existuje například furgon/van, mrazák, minibus, pickup, přívěs, sklápěč, skříň, valník a další speciální nástavby.

Mezi důležité otázky bychom zařadili tyto. Bude vůz přepravovat suroviny, lidi, oboje? Jak velký náklad a jak často bude převážen? Případně v jakém stavu a na jakou vzdálenost? Je důležitá celková nosnost vozu anebo je prioritou ochrana nákladu?

Pokud hledáte vůz výhradně pro přepravu lidí, ať už je to pro rodinu či pro byznys, je důležité, aby vůz byl reprezentativní a vykazoval určitou prestiž? Je důležitý komfort cestujících anebo maximální kapacita vozu? Bude vůz na kratší nebo delší cesty, například dovolená v zahraničí? Po zodpovězení těchto otázek vám přijde vhod aktuální nabídka minibusů, případně vanů.

Nový, nebo ojetý?

V případě ojetého vozu můžeme ušetřit, ale zároveň za menší částku riskujeme vše. Nikdy nevíme, v jak dobrém či špatném stavu vůz je, a jak dlouho ještě vydrží. Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, záleží na vašich potřebách, konkrétním modelu, preferencích a především finančních možnostech. Pokud však cena není při rozhodování na prvním místě, raději zvolte nový vůz.

Kde koupit spolehlivý vůz

Nejdůležitější je, aby automobil maximálně splňoval vaše potřeby. K tomu je potřeba velký výběr a zároveň rady specialisty. Oboje najdete u Vanscentre, největšího prodejce užitkových vozů v ČR, který působí na trhu již přes 11 let, prodal přes 15 000 vozů a má 98 % spokojených zákazníků. Automobil si rovněž u nich můžete jen zapůjčit, případně vám při nákupu pomohou s výhodným financováním.

Komerční sdělení