Volkswagen splnil to, co slíbil. Pro fanoušky je to hořká zpráva, ale VW Eos definitivně opustí výrobní linky a nebude mít již žádného nástupce. Poslední model sjede z výrobní linky ke konci května 2015.

Boom pevných skládacích střech začal cca před 11 lety, tehdy přišla postupně většina automobilek s kabrioletem, ale tento trend už je pryč a i podle prohlášení z roku 2012 to šéfdesignérovi VW vůbec nevadí.

Za posledních 9 let se celkem prodalo přes 230 000 modelů Eosu. Vše začalo prvním modelem, který byl představen v roce 2005 na autosalonu ve Frankfurtu, a následně na začátku roku 2006 se dostal do prodeje.

Ke konci roku 2010 dorazil výrazný facelift Volkswagenu Eos, který byl velmi povedený, ale stejně se již po dvou letech začalo mluvit o tom, že novější model se již nechystá. To v praxi znamená, že se model postupně přestane vyrábět, až zcela opustí trh.

Tento moment se již blíží, ale samozřejmě kabriolety budou mít své zástupce i nadále. V případě Volkswagenu je to Beetle Cabriolet a neméně oblíbený Golf Cabriolet.