Nejprodávanější auto v historii Volkswagenu, VW Golf, oslavil nedávno své neuvěřitelné čtyřicáté narozeniny. Pokud se chcete vrátit do historie, tak si můžete prohlédnout přehled jednotlivých generací zde. Velké oblibě se dočkal i v Česku a stále patří mezi ty nejpopulárnější, momentálně je přihlášeno kolem 110 000 Golfů různých generací.

Na český trh momentálně vstupuje nový Volkswagen Golf Sportsvan, pro kterého jsou typické větší rozměry oproti běžnému Golfu.

Nový Sportsvan se vyrábí pouze ve dvou výbavách, konkrétně se jedná o Comfortline a bezkonkurenčně nejlepší výbavu Highline. Obě zahrnují například automatickou klimatizaci, 7 airbagů, start/stop systém, elektronickou ruční brzdu, tempomat apod. Nejvyšší výbava Higline navíc dostane sportovní sedačky, LEDkové osvětlení interiéru, litá kola, senzor deště, lepší světlomety multifunkční volant a další vylepšení, které zpříjemní cestu.

Nový Golf Sportsvan je dostupný v celkem šesti motorizacích (2x 1.2 TSI, 2x 1.4 TSI, 1.6 TDI a 2.0 TDI), pro každou výbavu jsou dostupné čtyři varianty motorizace.

Cena v ČR startuje od 433 900,- Kč za Sportsvan s motorem 1.2 TSI (výkon 63kW) a výbavu Comfortline. Nejdražší varianta je dostupná za 599 900,- Kč, jedná se variantu auta s motorem 2.0 TDI (výkon 110kW) a s výbavou Highline.

Zdroj:VW