Koncernová sekce Volkswagen Motorsport pracuje na závodním modelu, který vychází z aktuální sedmé generace tolik opěvovaného Golfu.

Oficiálně se stále jedná o koncept, ale je velmi pravděpodobné, že nový závodní Golf půjde do sériové výroby. Je navržen tak, aby splňoval pravidla pro mezinárodní závody TCR, tedy Touring Car Racer International Series. V těchto závodech se jezdí například ve vozech Audi TT, Hondy Civic TCR nebo Opely Astra OPC, takže zapojení Golfu je logickým a divácky atraktivním krokem.

Tento koncept má být dokonce naostro představen již v nejbližším chystaném závodě série TCR. Brzy by se tak mělo ukázat, zda soukromé týmy budou mít o tento model zájem pro sezónu 2016.

Design konceptu už na dálku ukazuje, že se jedná o závodní model. Poznáme to už jen kvůli 40 centimetrovému rozšíření podvozku, dominantnímu křídlu, spoilerům a 18″ závodním kolům.

Interiér závodního vozu je klasicky osekán na minimum. Uvnitř dominuje především bezpečnostní závodní konstrukce, sedadlo a závodní volant.

Poháněn bude čtyřválcem 2.0 TSI s výkonem 330 koní (243 kW) a slušným točivým momentem 410 N.m. Výkon bude přenesen skrze přední nápravu a dvouspojkovou převodovku DSG.

Zdroj: VW