Víte co jsou to vymezovací kroužky a k čemu slouží? Přiznám se, že jsem o nich dříve věděl pouze z doslechu a pořádně netušil, o co se jedná. To se změnilo při posledním nákupu nových litých kol, které mi bohužel na autě ideálně neseděly, a to způsobovalo nepříjemné vibrování volantu. Hledal jsem co nejjednodušší řešení a našel jsem právě tyto kroužky. Diskuzi o nich jsem našel např. na Tuning foru nebo na této stránce

Co jsou to vymezovací kroužky?

Vymezovací kroužky jsem našel i pod pojmem středící nebo centrovací, což docela dobře vystihuje jejich účel. Zjednodušeně řečeno se jedná o speciální plastový nebo kovový kroužek, který vám po jeho nasazení zajistí ideální upevnění kola, které by jinak nebylo možné. V praxi to znamená, že vám kroužek vyplní případnou mezeru mezi středem kola a nábojem brzd, čímž se také kolo správně vycentruje.

V jakém případě je potřebuji?

Záleží, jaká kola máte. Pokud máte originální kola, která jsou vyrobena přímo pro konkrétní vůz, tak budou sedět dobře a kroužky potřebovat nebudete.
Používají se především na alu kola, které nejsou vyrobené speciálně pro váš model vozu a tím pádem nemusí vždy ideálně sedět. Co se týče brzd, tak se nemusíte bát, kroužky je možné připevnit jak na kotoučové, tak i na bubnové brzdy.
Posledním případem jsou plechové disky. Konkrétní disky by měly být navrtány přímo pro konkrétní model auta. Pokud tomu tak není, tak je to problém, protože kroužky lze používat výhradně pro hliníková kola.

Jak se vymezovací kroužky od sebe liší?

Kroužky se vyrábí v plastovém a kovovém provedení. V případě plastových kroužků je výhodou, že oproti kovovým nepodléhají korozi.
Dále se liší ve velikosti. Vždy se udává vnější i vnitřní průměr a to v milimetrech. U nás jsou dostupné kroužky s vnějším průměrem od 57,1 až po 84,1 mm a s vnitřním průměrem od 54,1 až po 78,1 milimetrů. Například pro Golfa šesté generace jsou optimální kroužky s vnitřním průměrem 57,1 mm.
Při výběru také narazíte na různá barevná provedení.

Kde se dají koupit?

Když budete mít štěstí, tak na ně můžete narazit v některých větších autopotřebách, ale je třeba mít na paměti, že v tomto případě jde opravu o milimetry, takže potřebujete mít naprosto přesný rozměr kroužků pro vaše auto. Z toho důvodu je lepší využít specialistu, který se zaměřuje pouze na tuto oblast a dokáže vám poradit.

Takto specializovaného prodejce najdete na adrese vymezovaci-krouzky.cz. Tam kromě kvalitních kroužků k zakoupení najdete i návod na montáž a zjištění potřebného rozměru.

Komerční sdělení