Uběhlo teprve několik měsíců od uznávaného frankfurtského autosalonu, na kterém byl oficiálně představen nejvýkonnější Golf. Konkrétně se jednalo o VW Golf R (2013), který má pod kapotou ukryto 300 koní, zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a dosahuje maximálky 250 km/h.

Před několika dny byla však uvolněna informace, že se chystá nový nejvýkonnější model a to Volkswagen Golf R Evo (2014). Tento model by měl být oficiálně představen na dubnovém autosalonu v Pekingu, kde by měl být stále označen jako koncept, avšak sériová výroba je velmi pravděpodobná.

Levné pneumatiky
Pneu kvalitně, rychle a levně. Doručení od 24 hodin!

Zatím není zveřejněno a ověřeno příliš mnoho specifikací, avšak je jisté, že VW Golf R Evo převezme pomyslné žezlo výkonnosti od dosavadního krále – Golfu R. Údajně by se mohl výkon pohybovat kolem 370 koní. Dále bude kladen důraz na výrazné snížení hmotnosti, která by se ve výsledku mohla pohybovat kolem 1,4 tuny a to i díky karbonové střeše auta. Pravděpodobný je také pohon na všechna kola již standardní šestistupňová převodovka DSG.

Obrázek je zatím ilustrační

Zdroj: Autocar