Poslední dobou se čím dál častěji mluví o chystaném VW Golfu VIII, což může působit trochu předčasně, když je sedmá generace na trhu teprve krátkou dobu a zatím se ještě nedočkala ani faceliftu, ke kterému dojde až v příštím roce.

Nové generace Golfů by měly přicházet vždy v pětiletém cyklu, Golf VIII bychom tedy měli očekávat v roce 2017, ale můžeme si k němu něco říci již nyní.

Hodně se mluvilo o radikální změně designu následující generace, k čemuž by došlo především kvůli zlepšení aerodynamiky s cílem snížení spotřeby paliva. Následně otiskl britský magazín informaci, že by design nové generace Golfu měl být opět v podobné stylu jako ty předchozí, jednat se tedy bude opět o evoluci.

Ke snížení spotřeby by však mělo dojít i bez radikálního zásahu do konstrukce vozu. Očekáváme i další vylepší, například palubní počítač s novým systémem a dotykovou obrazovkou a automatizované parkování. Samozřejmostí je i zvýšení bezpečnosti.

Co se týče motorizace, tak se bude jednat opět o širokou škálu, kterou můžeme zmínit později, ale rozhodně zajímavá bude mnohastupňová samočinná převodovka DSG s deseti rychlostními stupni. Tou však budou disponovat pouze sportovní varianty Golfu, tedy GTD, GTI a R.

Karosářské verze nového Golfu budou opět rozmanité, kromě zmíněných sportovních variant a samozřejmě klasických, můžeme očekávat dokonce i SUV, což je vůbec poprvé v historii. Zbrusu nové SUV Golfu by mělo přijít na trh v roce 2018 a velikostně se rovnat již prodávanému VW Tiguanu.

AKTUALIZACE: Nová generace Golfu možná přijde i ve verzi targa. Tedy s odnímatelnou střední části střechy, s čímž přišel minulý rok koncept T-Roc, který zaznamenal velký ohlas.

Zdroj: VW