V dubnu 2014 byl na autosalonu v Pekingu představen super výkonný Volkswagen Golf R 400. Jednalo se o koncept, který vychází z aktuální řady VW Golf R.

Oproti sériovému modelu se R 400 pochlubil neskutečným výkonem 400 koní, což je v přepočtu 294 kW. Pro všechny fanoušky supersportů ale nebyla dobrá zpráva, že se jedná pouze o koncept, který pravděpodobně nepůjde nikdy do sériové výroby.

Po roce od premiéry je ale vše jinak! Vedení Volkswagenu potvrdilo, že tento model nakonec půjde do sériové výroby. Myslíte si, že je to sice pěkné, ale určitě snížili počet koní? Právě naopak, slibovaných je minimálně 400 koní, ale pravděpodobně to bude ještě více. Pokud se tak stane, tak se pravděpodobně přejmenuje i označení počtu koní v názvu, hovoří se i o R 420.

Na modelu se již nějakou dobu pracuje, ale asi nikdo nečekal, že se sériový Golf R 400 možná představí již na letošním podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Co se týče motorizace, tak je zachován přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Pohon bude na všechna čtyři kola, což je logické vzhledem k výkonu, který by byl těžký přenést jen díky přednímu náhonu.

Vzhled bude oproti původnímu konceptu upraven, pravděpodobně bude méně sportovně laděný, tak doufejme, že se to povede.

 

Zdroj: Car, VW