Před necelými šesti měsíci představila německá automobilka Volkswagen nejnovější model svého historicky nejúspěšnějšího modelu. Ano, jedná se o model VW Golf, tentokrát již sedmé generace, který se navíc aktuálně představuje ve své očekávané sportovní variantě Golf 7 GTI.

K dostání bude jak v základním provedení, tak následně i ve vylepšené verzi Performance, obě jak v třídveřové, tak i pětidveřové variantě. Po technické stránce by se obě provedení neměly od sebe nikterak lišit. Můžeme se tedy v případě obou variant těšit na dvoulitrový čtyřválec TSI, který v základní verzi vozu zajistí výkon 220 koní (162 kW), což je o 10 koní více oproti předchozí generaci Golfu GTI. V nabídce bude již tradičně šestistupňová převodovka DSG a samozřejmě i klasická manuální. Základní verze GTI bude disponovat zrychlením z 0-100 km/h za 6,5 sekund a dosahovat maximální rychlosti až 246 km/h.

Nové GTI se začne prodávat v Německu od května, cena základní verze se bude pohybovat kolem 700.000,- Kč. Vůz bude k dostání v červené, bílé a černé barvě, samozřejmostí jsou i sedmnáctipalcová litá kola.

Zdroj: VW