Znáte to, vybrat pneumatiky pro naše Volkswagny je dřina. Pneumatik je na trhu spoustu, avšak nalézt mezi nimi větší rozdíly bez několikahodinového průzkumu na internetu je téměř nemožné. Nakonec je vždy nejjednoduší vyhledat nějaký nezávislý test a pneumatiky vybrat podle něj. Pak ale nastává další problém – ne všechny pneumatiky vyrábí ve všech rozměrech a většinou se stane, že náše již vybraná pneumatika se v rozměru na náš vůz prostě nedělá. Co s tím?

Konfigurátor pneumatik

Rádi bychom vám představili unikátní projekt, který Vám vybírání pneumatik výrazně usnadní. Pneukonfigurátor vezme všechny testované pneumatiky podle německého autoklubu ADAC, najde dostupné rozměry těchto pneumatik pro váš vůz a seřadí je podle kritérií, které vyberete. Zadávanými kritérii je cena, jízdní vlastnosti a úspornost nákladů. Kritéria lze libovolně kombinovat, tudíž je možné vybrat pneumatiky přesně pro vás.

Příklad – obutí pro Volkswagen Golf

Ukážeme vám užití pneukonfigurátoru na příkladu – vezměme třeba, že potřebujeme pneumatiky pro Golf. Máme TDI, tudíž nám jde hlavně o úsporu nákladů. Zaškrtneme tedy tyto preference v konfigurátoru. Dále vybereme velikost pneumatik v konfigurátoru – dostaneme na výběr několik rozměrů, my víme, že na autě máme šestnáctipalcová kola, tudíž zaškrtneme 205/55 R16. Konfigurátor náš dotaz ihned vyhodnotí a ukáže nám nejvhodnější pneumatiky pro našeho Golfa. V našem konkrétním případě jsou nejúspornější pneumatiky Michelin Energy Saver +, které shodou okolností vynikají i v jízdních vlastnostech – momentálně vycházejí asi na 2 100 Kč. Pokud bychom chtěli levnější, můžeme zašrtnout i cenu – poté jsou pro úspornými a zároveň levnými Pirelli Cinturato P7. Cenově vycházejí cca. o 500 Kč levněji za jednu pneumatiku.

Chcete vybírat pneumatiky chytře? Vyzkoušejte Konfigurátor pneumatik!

Komerční sdělení