Před čtyřmi lety jsme psali o novém modelu VW Jetta, který zrovna vstupoval na český trh. Od té doby již uběhlo několik let a Volkswagen ohlásil příchod nové generace. Dle oficiálního prohlášení by měla být nová Jetta uvedena kolem poloviny roku 2016.

Ohlášeny jsou minimálně čtyři karosářské varianty. První z nich bude klasické provedení Jetty, tedy verze sedan. Ohlášena byla i verze kombi, a k tomu i upravená verze Alltrack, která pravděpodobně z verze kombi vychází – bude se jednat o oplastovanou verzi Jetty, která bude zároveň i vyvýšená. Čtvrtá verze zatím není úplně upřesněna, ale spekuluje se o dvoudveřové variantě modelu (kupé).

Volkswagen Jetta, a především zmíněný dvoudveřový model, má být další pomyslnou zbraní Volkswagenu na americkém automobilovém trhu, který zatím nevyužili dle jejich představ a potenciálu v podobě 314 milionů obyvatel. Spolu s USA se budou také zaměřovat na čínský trh.

Co se týče rozměrů, tak oproti aktuální verzi by nová Jetta měla být prostornější, mít delší rozvor náprav a měla by být celkově větší i co se týče vnějších rozměrů.

Volkswagen NMC – nejedná se o přesný model nové Jetty

Zdroj: VW