Automobilka chystá již osmou generaci oblíbeného modelu Passat. Postupně se začínají v médiích objevovat podrobnější informaci o tomto modelu, který nese pracovní název B8. Velký podíl na tom mají čínská média, která publikovala špionážní fotky tohoto připravovaného modelu. To byl pravděpodobně impuls pro Volkswagen, který následně publikoval alespoň oficiální nákresy Passatu.

Skici vyobrazují model, konkrétně verzi sedan, hned ze tří pohledů. V porovnání se špionážními fotkami mají však ostřejší a sportovnější rysy, které takto určitě finální model mít nebude.

Z ohlášené výbavy je například zajímavý dvanáctipalcový digitální displej, který bude umístěn v palubní desce místo klasických budíků. Tento systém půjde také propojit s tabletem nebo smartphonem. Z příplatkových doplňků můžeme zmínit například asistenta v případě jízdy s přívěsem, senzor na rozpoznávání chodců nebo aktivní parkovací asistent.

Jak bude nový VW Passat vypadat, se dozvíme již poměrně brzy, jelikož bude mít na podzim oficiální premiéru na autosalonu v Paříži. Prodávat by se měl začít již v listopadu.

AKTUALIZACE: Byla představena osmá generace Volkswagenu Passat B8 2014/2015

Zdroj: VW