Nejnovější generace Passatu se rozrostla o dalšího člena. Volkswagen představil nový Passat Alltrack, který vychází z karosérie kombi Variant a je oproti základnímu modelu připraven na mírný terén.

Jedná se o druhou generaci Alltracku, ten první měl svou premiéru v roce 2012. Typicky se jedná o automobil s pohonem všech kol a o něco vyšší světlou výškou, což umožňuje lepší jízdu i mimo běžnou vozovku.

Vnější design

Designově se liší několika prvky a doplňky, například jiným zpracováním předního i zadního nárazníku, mlhovkami, boční lištou, koncovkou výfuku, hagusy nebo zadními světly. Světlá výška se oproti základnímu modelu zvedla o 27,5 milimetrů, celkově tedy na 174 mm.

Vnitřní design a výbava

V interiéru stojí za zmínku velmi komfortní sedačky, za příplatek dokonce i se základními masážními prvky. Důraz byl také kladen na propojení vozu s chytrým telefonem, konkrétně pro mobily s operačním systémem Android a iOS.

Motorizace

Dostupná motorizace nového Passatu Alltrack je následující: 2.0 TSI (162 kW), 2.0 TDI (110 kW, 140 kW), 2.0 BiTDI (176 kW). Bohužel manuální převodovka je pouze u verze 2.0 TDI, zbytek disponuje šesti a sedmi stupňovou DSG. Všechny dieslové motory splňují normu Euro6, takže se jich aktuální kauza Dieselgate netýká.

Do prodeje se dostane velmi brzy, v České republice je naplánován na začátek října 2015.

Zdroj: VW