Tento model má v poslední době kolem sebe silnou roušku tajemna. Posledně jsme psali o zrušení představení nového modelu, které bylo naplánováno na počátek roku 2014. A zároveň i o možném přehodnocení celého modelu Phaeton, který by mohl být nově zařazen do nejvyšší třídy.

Nově by podle německého magazínu měl být uveden na trh na přelomu roku 2016/2017. Pokud by se tak stalo, tak by druhá generace přišla po dlouhých 15 letech. Samozřejmě musíme brát v potaz, že Volkswagen Phaeton již prošel dvakrát modernizací, poprvé v roce 2007 a následně v roce 2010.

Nejen u nás, ale celkově i v Evropě se nejedná o moc rozšířený model. Pokud bychom mu dali druhou šanci, tak zjistíme, že se vyrovná nebo dokonce předčí konkurenční vozy typu BMW 7, Mercedes S nebo Audi A8.

To ale pouze pokud bude mít německý magazín pravdu, protože zároveň jiný automagazín spíše věří, že nový Phaeton se pouze zařadí do stejné třídy s BMW 5. řady. Podle nich by měl být výrazně inspirovaný novým Passatem B8.

Podle dostupných (neověřených) informací by měl nový Phaeton disponovat technologií, kterou můžeme nazvat jako autopilot. Měl by být schopen samostatného řízení bez zásahu řidiče až do maximální rychlosti 60 km/h.

Zdroj: VW, AMuS, AB