Každý z nás už to pravděpodobně alespoň jednou řešil a nejraději by se tomu příště vyhnul. O co se jedná? Mluvíme o nutných úkonech, které jsou spojeny s oblastí okolo registrace vozidel. Typicky se jedná například o přihlášení vozidla nebo naopak o odhlášení vozidla či o pojištění vozidel.

Říkáte si, že je to nutné zlo a vyhnout se tomu nejde? Ale jde! Pokud chcete ušetřit spoustu času a nervů, tak čtěte dále.

Kvůli čemu všemu teď musíte na úřad?

Nemusí se to na první pohled zdát, ale na každého vlastníka vozidla číhá poměrně dost administrativních povinností, které je nutné vyřídit na úřadech. Stačí si například nechat přelakovat auto na jinou barvu a ihned je nutné tuto změnu nechat zapsat do technického průkazu. Jinak tomu není ani po instalaci tažného zařízení, přestavění pohonu na LPG nebo dokonce i při výměně nového typu kol za staré.

A toto bylo pouze několik příkladů byrokratické zátěže při technické změně na vozidle. Můžeme pokračovat např. s převodem vlastnictví při prodeji, nákupu nebo ukončení leasingu, ztrátou SPZky nebo celého technického průkazu.

Jak se těchto povinností zbavit?

Jednoduše. Stačí si uvědomit hodnotu svého času a nervů, které s každým úkonem strávíte a raději předat tyto povinnosti profesionálům, kteří za rozumný poplatek vyřídí vše za Vás. Stačí k tomu jen zadat vaše údaje do již předvyplněné plné moci a tu následně podepsat s úředním ověřením.

Na koho se obrátit?

Příkladem zkušených profesionálů je malá rodinná firma centrumSPZ, která v tomto oboru má 15 lety zkušeností a dokáže za vás vše vyřídit po celé České republice. Kromě zmíněných úkonů za vás třeba vyřídí i dočasné nebo trvalé vyřazení vozidla z registru, přihlášení dovezeného vozidla ze zahraničí nebo naopak vše nutné při vývozu vozidla do zahraničí, které tam chcete následní prodat nebo využívat.

Kromě fyzických osob k jejich zákazníkům patří samozřejmě i právnické osoby, včetně leasingových společností, autobazarů nebo autosalonů.

Komerční sdělení