Od představení aktuální generace VW Pola uběhlo již více než 5 let. Za tu dobu prošel jednou faceliftem, který byl představen na začátku minulého roku. A opět to bylo na stejném místě – na autosalonu v Ženevě.

Na rok 2016 je ohlášena nová generace vozu VW Polo, která je však zatím pochopitelně automobilkou trochu utajována. Některé informace se však dostaly již ven, respektive nejsou ověřeny, ale byly zmíněny ve známém německém týdeníku Auto Bild.

Dle jejich článku má být nová generace ve sportovnějším stylu, ale zároveň si udržet určitou serióznost. Velkým překvapením je, že by prý nová generace nemusela být pouze v karoserii hatchbackem, ale naopak hned v několika různorodých provedeních.

Nová generace by měla být o 70 kg lehčí, ale zároveň mít prostornější interiér. Z uvedených elektronických asistentů můžeme zmínit například automatické nouzové brzdění ve městě, parkovací asistent, detektor chodců nebo například i systém MirrorLink, který dokáže přenést obraz z chytrého telefonu na palubní displej – tuto funkci bude mít i nová Škoda Fabia.

Volkswagen Polo (2016) – předpokládané motorizace:

Benzinové motory:
– 1.0 (66 kW, 81 kW)
– 1.4 (110 kW)
– 1.8 (136 kW)
– 2.0 (170 kW)

Dieslové motory:
– 1.4 (55 KW, 66 kW, 77, kW)

Zdroj: Auto Bild