Slyšeli jste už o autozastavárně? Zastavárny aut získávají v poslední době stále větší a větší popularitu. Důvodem bude jejich zajímavé řešení, které se nejčastěji hodí při finanční nouzi.

Oproti některým jiným pochybným institucím však nechtějí vaší situace zneužít. Naopak dostanete férovou nabídku, kterou si můžete v klidu a podle vašeho uvážení rozmyslet. Celý obchod by měl být vždy pro obě strany výhodný, takzvaně win-win. Příkladem může být Autozastavárna Praha.

Jak funguje autozastavárna?

Je to jednoduché. Vy máte auto, ale potřebujete peníze a zároveň nechcete auto prodat. Zastavárna aut má naopak volné finanční prostředky, které vám může půjčit, ale logicky potřebuje nějakou záruku, že půjčku splatíte.

Zárukou je v tomto případě automobil, který na předem domluvenou dobu přenecháte zastavárně, která ho umístí na bezpečné a hlídané parkoviště. Po splacení půjčky si můžete auto opět vyzvednou.

Tím to ale nekončí. Pokud zastavíte auto vůči notářskému zápisu, tak ho můžete nadále využívat i po celou dobu půjčky. Získáte tak rychle finanční prostředky navíc a zároveň máte auto celou dobu k dispozici, jak pro osobní, tak pro obchodní účely.

Lze půjčku splatit dříve nebo naopak později?

Ano. Při uzavírání smlouvy si sice stanovíte termín splacení a vyzvednutí vašeho vozu, ale to je možné dle potřeby změnit. Pokud jste například schopni splatit půjčku dříve, tak není problém původní dohodu upravit a vyzvednout si váš vůz předčasně.

Pokud naopak nestíháte, tak je běžně možné si termínu s firmou prodloužit – vše je o domluvě. Samozřejmě pokud by některý klient nesplácel půjčku, stále se vymlouval, sliboval, nekomunikoval, tak by nakonec firma byla nucená jeho auto prodat.

Zastavil lze libovolný dopravní prostředek

Kromě aut všech značek a modelů můžete zastavit třeba i motorku, nákladní a další užitkové vozy. Stačí, aby mělo alespoň nějakou tržní hodnotu. Dle té bude vypočítána výška vaší půjčky. Ta může dosahovat klidně výše 70 – 80 % skutečné ceny vozidla.

Pokud byste se někdy dostali do finanční tísně, tak nedoporučujeme honem prodávat auto pod cenou do autobazaru, ale raději vyzkoušet tuto možnost. Zastavárna aut Praha se nachází na Černém Mostě, nedaleko obchodního centra. Je ale možné se také domluvit v rámci celé České republiky.

Komerční sdělení