Blíží se další ročník proslulého autosalonu v Ženevě a Volkswagen odkryl další novinku, kterou představí právě na březnovém autosaloně. Kde jinde by měl Volkswagen představit nové VW Scirocco než právě zde, na místě, kde představit jeho úplně první verzi a to přesně před čtyřiceti lety.

Jedná se o nový facelift Volkswagen Scirocco 2014, který drobně omlazuje šest let starý model. Na vnějším vzhledu proběhly jen drobnější úpravy, změnily se například přední i zadní světlomety, nárazník a diodové osvětlení SPZ. Standardní verze je dodávaná se sedmnáctipalcovými litými koly, ale lze objednat i 18 nebo 19 palcové.

Nejlevnější povinné ručení

Scirocco bylo již od svého počátku označováno jako auto pro sportovní řidiče a své označení si drží až do dnes. V nové verzi nalezneme sportovní sedačky, volant z Golfu GTI a několik dalších sportovních prvků. Co se týče výkonu, tak došlo k lehkému navýšení u každého jednotlivého modelu, průměrně o 11 koní, maximálně až o 20 koní – u modelu VW Scirocco 2.0 TSI, 132kW (180 koní).

Do prodeje se nové „šíro“ dostane v létě 2014, ceny zatím nejsou oznámeny, ale nečekáme velký nárůst oproti dosavadní verzi.

Zdroj: VW