Nezadržitelně se blíží další letošní autosalon. Tentokrát je na programu autosalon Auto China, který odstartuje v neděli 20. dubna v Pekingu. Automobilka Volkswagen pro letošní ročník spoléhá na nový Volkswagen Touareg.

Konkrétně se jedná o facelift tohoto vysoko-objemového SUV. Změny oproti původnímu modelu nejsou jasně viditelné, ale zároveň nedošlo pouze k drobným úpravám vnějšího vzhledu, ale interiéru a motoru.

Co se týče změn vnějšího designu, tak facelift Touarega dostal nové přední světlomety a také byly lehce upraveny zadní světla. Další změnou prošel také nárazník a především maska chladiče, která má nyní čtyři lamely, zatímco dosavadní verze auta měla pouze dvě.

V interiéru došlo také k drobnějším změnám. Nově bude k dispozici další sada barev kůže a obložení. Osvětlení ovládacích prvků přináší zajímavou změnu a to konkrétně čistě bílé podsvícení. Upraveno bylo také rozmístění jednotlivých ovládacích prvků, respektive přidání některých nových, například ovládání vyhřívání volantu.

Ohledně motorizace záleží, na jaké konkrétní trhy se Volkswagen rozhodne jednotlivé modely umístit. Pro Evropu bude určen šestiválec o objemu 3 litry, s výkonem 150 kW (+ silnější verze 190kW) a osmiválec o objemu 4,2 litru, s výkonem 250 kW. Udávaná průměrná spotřeba se pohybuje kolem 6,6 – 6,8 litrů na 100 kilometrů.

Všechny verze budou mít automatickou osmistupňovou převodovku. S hybridní verzí se u nás nepočítá.

Zdroj: VW