Elektromobily jsou velkým trendem posledních let a jejich vývoj jde velmi rychle dopředu. Velkým hráčem je například společnost Tesla Motors, která vyrábí pouze auta na elektrickou energii. V celkovém měřítku je však tento typ vozů stále na začátku. Volkswagen samozřejmě nemůže zůstat pozadu a tak již představil elektromobil VW Golf Blue-e-Motion a ideální auto na elektřinu do města VW e-Up!, včetně užitkové verze e-load Up!

Svou nabídku posouvá automobilka VW zase o kousek dál a slibuje zapůjčení běžného auta zdarma pro všechny majitele elektrovozu Volkswagen e-Up! Touto nabídkou se snaží koncern v hlavách potenciálních zákazníků vymazat jeden z argumentů, který je odrazoval od zakoupení elektromobilu.

Jedná se o zajímavý krok, který může zpříjemnit život mnoha řidičům, kteří se chystají například na dovolenou a maximální dojezd 160 km na jedno nabití u jejich e-Upu! jim zrovna nedostačuje.

Tato nabídka má samozřejmě i svou druhou stránku a tou jsou podmínky pro úspěšné zapůjčení náhradního auta. Služba bude majiteli auta dostupná pouze první tři roky od zakoupení e-Upu! Omezená je taky délka zapůjčení, které je aktuálně stanovena na 30 dní za rok. Zároveň se mluví i o případném doplatku v případě překročení stanoveného limitu ujetých kilometrů, avšak minimálně v prvních letech to není pravděpodobné.